Connect with us

Aktualności

Pożegnanie Archidiecezjalnych Dni Młodych  

Wczoraj (3 maja) uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi zakończyły się Archidiecezjalne Dni Młodych (ADM). Goleniów był ich gospodarzem trzykrotnie – w 2017, 2018 i 2019 roku. Kolejne odbędą się w Chojnie.

Opublikowane

w dniu

W tym roku udział w ADM wzięło około tysiąca młodych ludzi z Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz grupa młodych Niemców z Bambergu. Bogaty program tego dużego wydarzenia religijnego obejmował zarówno spotkania modlitewne (Msze święte, jutrznie, adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczory uwielbienia), jak i radosnego świętowania oraz wspólnej zabawy (koncerty, warsztaty tematyczne, konkurs wiedzy religijnej, przegląd kultury chrześcijańskiej itp.). Trzy dni religijnej „majówki” były wypełnione od rana do późnego wieczoru, w wielu wydarzeniach uczestniczyli goleniowianie. Wszystko było starannie przygotowane i przebiegało zgodnie z założeniami, no może poza pogodą, na co niestety organizatorzy wpływu nie mieli.

Dni Młodych rozpoczęły się 1 maja w południe inauguracyjną Mszą Świętą w kościele św. Katarzyny; przewodniczył jej ks. biskup Henryk Wejman. Kończyła je 3 maja plenerowa Msza Święta pod  przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. JE Arcybiskup zamykając Archidiecezjalne Dni Młodych, podziękował władzom Goleniowa oraz księżom goleniowskich parafii za życzliwość i wielką troskę o to, aby stały się one dobrze przeżytym przez młodzież czasem, organizatorom – tak ze strony kościelnej jak i gminy – za sprawność organizacyjną, a młodzieży za jej liczny udział w tym wydarzeniu.

Archidiecezjalne Dni Młodych odbyły się w Goleniowie po raz ostatni. Gospodarzami następnych będzie Chojna, której młodzi reprezentanci z radością przyjęli tę informację i chwilę później przejęli od Goleniowa symbole ADM – krzyż i ikonę Matki Bożej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie