Connect with us

Aktualności

Pożegnanie Archidiecezjalnych Dni Młodych  

Wczoraj (3 maja) uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi zakończyły się Archidiecezjalne Dni Młodych (ADM). Goleniów był ich gospodarzem trzykrotnie – w 2017, 2018 i 2019 roku. Kolejne odbędą się w Chojnie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W tym roku udział w ADM wzięło około tysiąca młodych ludzi z Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz grupa młodych Niemców z Bambergu. Bogaty program tego dużego wydarzenia religijnego obejmował zarówno spotkania modlitewne (Msze święte, jutrznie, adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczory uwielbienia), jak i radosnego świętowania oraz wspólnej zabawy (koncerty, warsztaty tematyczne, konkurs wiedzy religijnej, przegląd kultury chrześcijańskiej itp.). Trzy dni religijnej „majówki” były wypełnione od rana do późnego wieczoru, w wielu wydarzeniach uczestniczyli goleniowianie. Wszystko było starannie przygotowane i przebiegało zgodnie z założeniami, no może poza pogodą, na co niestety organizatorzy wpływu nie mieli.

Dni Młodych rozpoczęły się 1 maja w południe inauguracyjną Mszą Świętą w kościele św. Katarzyny; przewodniczył jej ks. biskup Henryk Wejman. Kończyła je 3 maja plenerowa Msza Święta pod  przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. JE Arcybiskup zamykając Archidiecezjalne Dni Młodych, podziękował władzom Goleniowa oraz księżom goleniowskich parafii za życzliwość i wielką troskę o to, aby stały się one dobrze przeżytym przez młodzież czasem, organizatorom – tak ze strony kościelnej jak i gminy – za sprawność organizacyjną, a młodzieży za jej liczny udział w tym wydarzeniu.

Archidiecezjalne Dni Młodych odbyły się w Goleniowie po raz ostatni. Gospodarzami następnych będzie Chojna, której młodzi reprezentanci z radością przyjęli tę informację i chwilę później przejęli od Goleniowa symbole ADM – krzyż i ikonę Matki Bożej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czekamy na zaproszenie od burmistrza

Goleniów. Mieszkańcy okolic ulicy Metalowej nie rezygnują z walki o nowa ulicę, a burmistrz mówił o nowym dofinansowaniu jej budowy.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ich przedstawicielka Irena Henkelman, spotkała się z radnymi. Co mówiła radnym oraz bezpośrednio na zatłoczonej ulicy prezentujemy w materiale filmowym obok.
Na samej sesji przed zwolnieniem chorobowym burmistrz Robert Krupowicz niespodziewanie poinformował, że jest możliwość zwiększonego dofinansowania tej budowy ze środków zewnętrznych.

red.

powiązane – „Metalowa dofinansowana

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Rok szkolny inaczej

Goleniów. Zachodniopomorski Kurator Oświaty mówi nam o rozpoczynającym się we wtorek roku szkolnym.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Magdalena Zarębska-Kulesza potwierdza, że praktycznie w każdej szkole może być nieco inaczej, bo wiele zależy od decyzji dyrektora placówki. To bowiem dyrektorz mają decydujący wpływ na organizacje zająć w nowym roku szkolnym w czasie obostrzeń wynikających z pandemii. Jednak rodzice też nie stracili uprawnień do kontrolowania tego, co się teraz w szkołach będzie działo. Więcej – patrz nagranie.

red.

powiązane – „Matury w powiecie

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie