Connect with us

Aktualności

Pożegnalny dzwonek

W miniony piątek po raz ostatni w tej kadencji zabrzmiał Zygmuś – dzwonek rozpoczynający i kończący sesje Rady Miejskiej w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Ostatnia robocza sesja odbyła się pod koniec października, 7 listopada goleniowscy radni spotkali się tylko po to, by podsumować minione cztery lata. Streścił je w krótkim wystąpieniu przewodniczący Czesław Majdak z klubu Platformy Obywatelskiej, który, co oczywiste, uważa, że była to bardzo udana kadencja. Oczywiście jest też kilkoro radnych, którzy mają nieco inne zdanie na ten temat, głosów szczególnie krytycznych nie było jednak słychać. Poprzedni burmistrz, a obecnie radny klubu Niezależni Razem Andrzej Wojciechowski powiedział nam po sesji, że jego zdaniem zabrakło przede wszystkim większego zaangażowania w rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz Goleniowskiego Parku Przemysłowego, za kapitalną sprawę uznał natomiast modernizację sieci drogowej w mieście i budowę nowego mostu.

W kadencji, która oficjalnie dobiegnie końca 21 listopada, goleniowscy radni złożyli łącznie 1274 interpelacje, wnioski i zapytania. Na sesjach i komisjach spotykali się blisko 300 razy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie