Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Powyborcze komentarze

Interesująco wyglądają wyniki elekcji do Parlamentu Europejskiego na terenie powiatu goleniowskiego. W porównaniu do ubiegłorocznych wyborów samorządowych znacznie zyskuje Prawo i Sprawiedliwość.

Opublikowane

w dniu

Gdyby wyniki wyborów do Europarlamentu powiatu przełożyć na podział mandatów w Radzie Powiatu, układ sił nie uległby zasadniczemu przemeblowaniu i w samorządzie wciąż rządziłaby koalicja Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym.Nie sposób jednak nie zauważyć, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało wynik niemal dwukrotnie wyższy niż jesienią ubiegłego roku (wtedy było to 20,27%, teraz 39,7%), co oznacza, że jego pozycja na lokalnej scenie politycznej wyraźnie rośnie. Ugrupowania wchodzące w skład Koalicji Europejskiej odnotowują tymczasem znaczący regres, bo w wyborach samorządowych zdobyły łącznie ponad 70% (PO 28,16%, PSL – 24,1%, SLD – 17,99%), a teraz pod szyldem KE – 46%. Oczy-wiście wyniki z kampanii europejskiej trudno przełożyć bezpośrednio na powiatową (najbliższa zresztą dopiero za cztery lata z okładem), tendencje jednak mogą podpowiadać, że „szklany sufit” nie istnieje i nawet w tradycyjnie platformerskim Goleniowie może kiedyś dojść do przewrócenia stolika, przy którym od lat siedzą ci sami ludzie.

Przedstawicieli partii uczestniczących w wyborach poprosiliśmy o skomentowanie ich wyników.

Aleksandra Muszyńska – radna Rady Miejskiej w Goleniowie (Prawo i Sprawiedliwość)

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego – to dobra zapowiedź dla Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy tuż przed nachodzącymi na jesieni wyborami parlamentarnymi.Polacy jednoznacznie opowie-dzieli się za nami jako gwarantami polskiej niezależności i suwerenności.To zdecydowane zwycięstwo, gdyż zaufało nam 6 192 780 Polaków i Polek jest potwierdzeniem, że chcą Oni normalności, stabilnego rozwoju oraz bezpieczeństwa, a nasze programy społeczne i gospodarcze znajdują Ich uznanie. Kroczymy dobrą drogą – bo odczuwalnie w Polsce żyje się coraz lepiej…Warte podkreślenia jest, iż uzyskanie 2 mandatów z okręgu numer 13 – „kolebki PO” – przez naszych kandydatów Joachima Brudzińskiego oraz Elżbietę Rafalską potwierdza, że wykonaliśmy kawał dobrej pracy a nasze obietnice wyborcze, które jako jedyny rząd spełniamy po kolei, zdobywa uznanie osób niezdecydowanych oraz wcześniejszych sympatyków naszych oponentów. Tego zwycięstwa nie byłoby bez Państwa!Korzystając z okazji pragnę podziękować, jako pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Goleniowie za każdy oddany głos na naszą listę numer 4. Dziękuję także tym, którzy w niedzielę aktywnie uczestniczyli w wyborach, ale jeszcze nie zdecydowali się oddać na naszą listę głosu. Jestem przekonana, że dalszą wytrwałą pracą zasłużymy także na Państwa uznanie oraz poparcie.

Tomasz Kulinicz – prezes powiatowy PSL, wicestarosta goleniowski

Jako prezes powiatowy PSL wyniki wyborów do Europarlamentu oceniam pozytywnie. Polskie Stronnictwo Ludowe ma 3 Europosłów i nadal będziemy pracować na rzecz naszych mieszkańców. Na poziomie krajowym zwyciężył głos demokracji, więc ciężko to komentować. Natomiast wynik, jaki osiągnął nasz kandydat dr Jarosław Rzepa – Wicemarszałek Województwa w okręgu 13, jest bardzo dobry i w tym miejscu chcę serdecznie podziękować kandydatowi i całej organizacji, naszym członkom i sympatykom, za pracę w kampanii i osiągnięty wynik. Cieszy także wysoka frekwencja, co jest pozytywnym sygnałem, że coraz więcej Polaków czuje potrzebę spełniania obywatelskiego obowiązku. Jeszcze raz serdecznie dziękuję mieszkańcom Powiatu Goleniowskiego za głosy oddane na Koalicję Europejską w tym na kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Czesław Siwek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu – SLD

Będąc kilkadziesiąt lat w polityce szeroko pojętej wnioskuję, że wyniki tych wyborów dają podstawę do głębokiej analizy postępowania elit w zakresie zarządzania państwem. Nie można ludziom ciągle obiecywać, bo już nie chcą czekać. Z kolei rozdawnictwo niekontrolowane w pełni może rozregulować finanse państwa, dlatego zalecana jest pełna rozwaga. Należy szukać kompromisu, a nie radykalizmów neoliberalnych i populistycznych w myśl zasady po nas to tylko potop. Dlatego w gminach tzw. biednych wygrał PiS (Maszewo, Przybiernów, Osina). Duże znaczenie ma fakt, gdzie są korzenie obecnych mieszkańców. Im dalej na wschód, tym mniejszy wpływ reformacji i oświecenia, a bardziej wiara w dogmat. Uważam, że podział, który jest aż nadto widoczny, może być trudny do zakopania, a tego powinno się uniknąć w jednorodnym społeczeństwie. Tegoroczne wyniki wyborcze, to poważna analiza jak rozwiązać nabrzmiałe problemy, jakie wynikły z tytułu przebytej transformacji, gdzie popełniono karygodne błędy.

Tomasz Stanisławski = starosta goleniowski, przewodniczący powiatowy PO

Nie przysłał swojego komentarza

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie