Connect with us

Aktualności

Powtórnie skazany

Dariusz M. od ubiegłego tygodnia ma kolejny prawomocny wyrok. Tym razem za „doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem” przez małżeństwo Sylwię i Grzegorza Gwaderów. Konkretnie – za podstępne przejęcie należących do nich udziałów w spółce będącej właścicielem Zespołu Szkół Prywatnych przy ul. Szkolnej 13.

Opublikowane

w dniu

 Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji uznający winę Dariusza M. i skazał go na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, 10 tys. zł grzywny oraz nakazał mu wypłatę obojgu poszkodowanym nawiązki po 20 tys. zł. Kara pozbawienia wolności została zawieszona, bo w chwili popełniania czynu Dariusz M. był osobą niekaraną. Przypominamy, że od kilku miesięcy jest już prawomocnie skazany w innym procesie, dotyczącym działania na szkodę innego małżeństwa z Goleniowa.  Grzegorz Gwadera w rozmowie z nami zapowiedział rozpoczęcie walki o odzyskanie swojej własności. Proces będzie się toczył przed sądem cywilnym, wyrok karny będzie miał duże znaczenie dla rozstrzygnięcia cywilnego.   Dariusz M. staje przed sądem w kolejnych sprawach dotyczących nie tylko przestępstw gospodarczych, ale również np. o nakłanianie do składania fałszywych zeznań. Sprawy są w toku. Nie przeszkadza mu to ciągać po sądach dziennikarzy opisujących jego działalność. Jak dotąd wszystkie wytaczane przez siebie sprawy przegrywa.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie