Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Powtórna ekshumacja

W sobotę i niedzielę przeprowadzone zostały dokładne prace ekshumacyjne na cmentarzu żołnierzy sowieckich przy ul. Wolińskiej. Na zlecenie Gminy Goleniów wykonała je Szczecińska Grupa Archeologii Militarnej „Pomorze” przy współudziale grupy rosyjskich badaczy historii militarnej.

Opublikowane

w dniu

 Teren, na którym do niedawna stał pomnik z czerwoną gwiazdą dokładnie przeszukano i wydobyto prawdopodobnie wszystkie szczątki, które skrywała ziemia. Wszystkie znaleziska sfotografowano i zabrano do przeprowadzenia dokładniejszych badań. Zgodnie z przewidywaniami, znaleziono pozostałości co najmniej kilkunastu szkieletów, w tym jeden kompletny. To dowód, że ekshumację w latach pięćdziesiątych przeprowadzono niedbale, bez należytego poszanowania dla żołnierzy pochowanych na Wolińskiej. Tym razem jest pewność, że wydobyto wszystko, co pozostawiono w ziemi sześćdziesiąt lat temu. Wykopane szczątki żołnierzy zostaną pochowane 7 marca na cmentarzu wojennym w Gryfinie, gdzie złożono szczątki wydobyte w czasie pierwszej powojennej ekshumacji. W uroczystości pogrzebowej weźmie udział burmistrz Robert Krupowicz.  Większy materiał nt. cmentarza przy ul. Wolińskiej zamieścimy w najbliższym wydaniu Gazety Goleniowskiej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie