Connect with us

Sport

Powrót w wielkim stylu

Po latach przerwy w wielkim stylu do Goleniowa powrócił wyścig kolarski Goleniów Tour.

Opublikowane

w dniu

W sobotnie przedpołudnie na linii startu stanęło 163 zawodników, rywalizujących na dwóch dystansach: mini (65 km) i mega (128 km). Peleton honorowo przejechał ulicami Goleniowa, po czym na przedłużeniu ulicy Nowogardzkiej, już za przejazdem kolejowym, rozpoczęło się ostre ściganie. Trasa została świetnie rozplanowana z wykorzystaniem m.in. „starej” drogi nr 6 do Nowogardu, a następnie poprzez Maszewo z powrotem do Goleniowa. Startujący w krótszym dystansie mieli do pokonania jedną pętlę, ci na dłuższym – dwa okrążenia.

Rywalizacja toczyła się na wysokim poziomie sportowym, mimo że wśród uczestników wystartowało wielu amatorów. Na dystansie mini wygrał Radosław Cimander (Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki). Na trzecim miejscu wyścig ukończył goleniowianin Łukasz Bujko (JF Duet Goleniów Spectrum Bike), który przed laty triumfował w zawodach Pucharu Świata.

Mniej emocji towarzyszyło wyścigowi na dłuższym dystansie. Tam rywali zdeklasował duet z klubu… JF Duet Spectrum Bike – Łukasz Harbacewicz i Marek Szczygieł