Connect with us

Sport

Powrót w wielkim stylu

Po latach przerwy w wielkim stylu do Goleniowa powrócił wyścig kolarski Goleniów Tour.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W sobotnie przedpołudnie na linii startu stanęło 163 zawodników, rywalizujących na dwóch dystansach: mini (65 km) i mega (128 km). Peleton honorowo przejechał ulicami Goleniowa, po czym na przedłużeniu ulicy Nowogardzkiej, już za przejazdem kolejowym, rozpoczęło się ostre ściganie. Trasa została świetnie rozplanowana z wykorzystaniem m.in. „starej” drogi nr 6 do Nowogardu, a następnie poprzez Maszewo z powrotem do Goleniowa. Startujący w krótszym dystansie mieli do pokonania jedną pętlę, ci na dłuższym – dwa okrążenia.

Rywalizacja toczyła się na wysokim poziomie sportowym, mimo że wśród uczestników wystartowało wielu amatorów. Na dystansie mini wygrał Radosław Cimander (Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki). Na trzecim miejscu wyścig ukończył goleniowianin Łukasz Bujko (JF Duet Goleniów Spectrum Bike), który przed laty triumfował w zawodach Pucharu Świata.

Mniej emocji towarzyszyło wyścigowi na dłuższym dystansie. Tam rywali zdeklasował duet z klubu… JF Duet Spectrum Bike – Łukasz Harbacewicz i Marek Szczygieł

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Osina

Trzeci w Europie

W dniach 20-26 stycznia 2020 r., dwóch mieszkańców naszej Gminy, Tomasz Wojciechowski i Jakub Wojciechowski- ojciec i syn, reprezentujący klub sportów walki „BJJ PANTHER Nowogard” oraz barwy Gminy Osina uczestniczyło w Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-jitsu.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: osina.pl

European IBJJF Jiu-Jitsu Championship jak co roku odbyło się w Portugalskiej stolicy sportu Lizbonie. Jak podaje strona internetowa gminy Osina, reprezentanci gminy rywalizowali na macie z najlepszymi zawodnikami Europy w największej tego typu imprezie starego kontynentu. Jakub – młody i ambitny zawodnik stoczył zaciekłą i wyrównaną walkę w dywizji niebieskich pasów w wadze średnio ciężkiej z reprezentantem Szwecji, przegrywając ją o włos, tym samym tracąc szansę na strefę medalową.

Tomasz Wojciechowski w dywizji niebieskich pasów w wadze ciężkiej po zwycięskiej walce zagwarantował sobie miejsce w półfinale. Wynik walki półfinałowej był na korzyść przeciwnika, co oznaczało, że zawodnik z Krzywic stanął na podium Mistrzostw Europy zdobywając brązowy medal. Obaj Panowie udowodnili, że można wspólnie dzielić pasję do sportu oraz to, że mieszkając w małej miejscowości i trenując w niewielkim klubie sportowym można sięgnąć wielkich celów.

Kontynuuj czytanie

Sport

Poboksują międzynarodowo

I Międzynarodowy Turniej Bokserski o puchar Taurusa odbędzie się w sobotę 8 lutego w hali OSiR przy SP-4 w Goleniowie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Przygotowania do turnieju idą pełną parą. Plakaty i banery są przygotowane. Gościem specjalnym będzie Michał Materla.

Przeczytaj też:
Boks za sceną

Kontynuuj czytanie

Sport

Milion rozdzielony

Zarządzenie burmistrza gminy Goleniów ustala sposób rozdziału pieniędzy z budżetu gminy pomiędzy kluby sportowe w roku 2020.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Wykaz klubów sportowych, którym przyznano dotację z puli 1.000.000 zł na wsparcie rozwoju sportu w gminie Goleniów w roku 2020:

  • w ramach kwoty 490 000 zł (49% wszystkich środków) na zadania obejmujące dyscypliny gier zespołowych,
  • w ramach kwoty 310 000 zł (31 % wszystkich środków) na zadania obejmujące wspieranie dyscyplin sportów indywidualnych,
  • w ramach kwoty 110.000 zł (11% wszystkich środków) na wsparcie klubów sportowych uzyskujących osiągnięcia sportowe we wszystkich dyscyplinach sportowych udokumentowane w postaci punktów w klasyfikacji sportowej klubów prowadzonej przez ministerstwo merytorycznie odpowiedzialne za sprawy sportu,
  • w ramach kwoty 90.000 zł (9% wszystkich środków) na stypendia sportowe dla zawodnika klubu uprawiającego dyscyplinę olimpijską, który: zajął miejsce od I do IV – indywidualnie lub w drużynie, w mistrzostwach kraju lub brał udział w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy lub odpowiednich imprezach dla osób niepełnosprawnych:

UKS „BARNIM” Goleniów w kwocie 349 500 zł w tym 38 076,92 zł na stypendia sportowe,

MKS „INA GOLENIÓW” w kwocie 257 000 zł,

LOK KSS „TARCZA” Goleniów w kwocie 83 000 zł w tym 24 230,77 zł na stypendia sportowe,

SWW „TAURUS” Goleniów w kwocie 60 000 zł w tym 24 230,77 zł na stypendia sportowe,

KLUB SPORTOWY „HANZA” Goleniów w kwocie 46 500 zł w tym 3 461,54 zł na stypendia sportowe,

LUKS „JF DUET” Goleniów w kwocie 38 000 zł,

UKS „OLIMPIJCZYK” Kliniska Wielkie w kwocie 38 000 zł,

OKS „CENTER MD” Goleniów w kwocie 33 000 zł,

STOWARZYSZENIE GOLENIOWSKIEJ SIATKÓWKI w kwocie 31 000 zł,

UKS „LEŚNIK” Kliniska w kwocie 27 000 zł,

LUKS „PROMIEŃ” Mosty w kwocie 27 000 zł

LUKS „KARATE” Goleniów w kwocie 10 000 zł.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie