Connect with us

Aktualności

Powrót na ławę oskarżonych

Dziś (czwartek 18 czerwca) Sąd Apelacyjny w Szczecinie uchylił w najważniejszej części wyrok dotyczący przejęcia szkół przy ul. Szkolnej 13 przez niejakiego Dariusza M. Sprawa wróci do Sądu Okręgowego i zostanie powtórnie rozpatrzona.

Opublikowane

w dniu

 Dla przypomnienia: w pierwszej instancji sędzia prowadząca sprawę uniewinniła całą czwórkę oskarżonych o podstępne przejęcie szkół z rąk małżeństwa Gwaderów. Sędzia wprawdzie uznała, że oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu dla osiągnięcia z góry zaplanowanego celu (położenia ręki na majątku Gwaderów), ale stiwerdziła, że ci ostatni wiedzieli co się dzieje i się na to godzili. A skoro tak, to nie było – zdaniem pani sędzi – przestępstwa.

Sąd Apelacyjny był innego zdania i nie uznał, że wszystko było tak, jak oceniła sędzia w Sądzie Okręgowym. Sąd Apelacyjny nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy w zakresie dotyczącym Dariusza M. i pomagającego mu Przemysława K., ze szczególnym zwróceniem uwagi na wątek weksla, którego prawdziwość Gwaderowie od początku kwestionują, a który może mieć kluczowe znaczenie dla sprawy. 
Dariusz M. ma w tej chwili kilka spraw karnych dotyczących rozmaitych poważnych przestępstw. 30 czerwca powinna się rozpocząć kolejna rozprawa, tym razem przed Sądem Rejonowym w Goleniowie; sądząc po aktach tej ostatniej sprawy, niewykluczone są kolejne. Dariusz M., jak wynika z zaświadczeń lekarskich, jest podobno chory i dlatego nie stawia się w sądach. Z opinii biegłych lekarzy wynika jednak, że jest zdolny do uczestniczenia w rozprawach.

Kłopoty z prawem ma też jeden z pracujących dla Dariusza M. adwokatów. Jest oskarżany o to, że „wystawił” Dariuszowi M. jednego ze swoich klientów, czego skutkiem była utrata przezeń znacznej części majątku. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie