Connect with us

Aktualności

Powrót będzie oznaczał strach i panikę

Dzięki pomocy wielu ludzi szansę na powrót do pełni zdrowia otrzyma w najbliższej przyszłości cierpiąca na siatkówczaka obu oczu półtoraroczna Lenka Wawrzycka z Przybiernowa. W najbliższą sobotę wraz z rodzicami leci do Nowego Jorku, gdzie zajmie się nią światowej sławy specjalista. O tym, jak udało się do prowadzić do wyjazdu i ile jeszcze potrzeba pieniędzy na sfinanasowanie niezwykle kosztownej kuracji, rozmawiamy z jej mamą Elżbietą.

Opublikowane

w dniu

– Tak naprawdę pakujemy już walizki, by jechać do Stanów na leczenie. Całej potrzebnej kwoty jeszcze nie mamy, ale Lenka nie może dłużej czekać, bo okres pomiędzy pierwszą dawką melphalanu a kolejną nie może przekroczyć czterech tygodni, a przecież pierwszy zabieg wykonano w Polsce. Nie zastanawiamy się więc teraz, czy starczy pieniędzy i liczymy na to, że uda się zebrać całą kwotę w czasie naszego pobytu w Nowym Jorku. Jeśli będzie inaczej, będziemy musieli wrócić do Polski. Dla nas by to oznaczało strach i panikę.
Wszyscy są z nami, naprawdę wszyscy nas wspierają, wielu anonimowych pomagaczy pokazuje, że ma wielkie serce ze złota. Zdarzyło się nawet, że ktoś jednorazowo wpłacił 48 tysięcy złotych! Ale tak naprawdę liczy się każda złotówka i każda złotówka nas cieszy, bo świadczy o tym, że jest bliżej do celu. A cel jest taki, że Lena musi przyjąć w Stanach cztery dawki leku. Za wszystko trzeba zapłacić – mówi E. Wawrzycka.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie