Connect with us

Bez kategorii

Powody procesu z gminą

Goleniów. Zofia Machnicka ze wspólnoty mieszkaniowej mieszkańców zagrożonego bloku Kościuszki 3, wyjaśnia przyczyny swojego powództwa.

Avatar

Opublikowane

w dniu

W załączonej rozmowie opowiada też o problemach wynikających z stanu technicznego budynku w którym mieszka, o propozycjach rozwiązania tej sprawy, o swoich doświadczeniach z kontaktów z przedstawicielami gminy oraz aktualnym stanie działań podjętych przez wspólnotę w celu zabezpieczenia przyszłości budynku.

red.

powiązane – „Mieszkanka pozywa gminę

Bez kategorii

Inspektor o roku zarazy

Powiat. Marek Frydrych opowiada jak wyglądała sytuacja epidemiologiczna w ciągu minionego roku w naszym powiecie i jaka jest teraz.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, który koordynuje działania związane z pandemią innych służb w czasie zarazy, mówi z jakim wirusem mieliśmy do czynienia rok temu, a z jakim dzisiaj. Z rozmowy dowiadujemy się jak doświadczenia nabyte przez miniony rok przez różne służby w walce z zarazą wpływają na ich działania. Marek Frydrych dzieli się też osobistymi refleksjami z pracy, której jeszcze rok temu nikt się nie spodziewał.

red.

powiązane – „Panika jest najgorszym scenariuszem

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Rok zarazy w parafii

Goleniów. Ks. proboszcz Krzysztof Musiałek TChr opowiada jaki był miniony rok dla prowadzonej przez niego parafii.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Czy liczba wiernych uczestniczących w Mszach Świętych i sakramentach w goleniowskiej parafii pw. Św. Katarzyny bardzo się przez miniony rok zmieniła? Jak zaraza wpłynęła na życie parafii, duszpasterstwo, jej finanse? Czy wymuszone przez zarazę miany organizacyjne i techniczne będą trwałe? Wreszcie czy czas zarazy mocno zweryfikował wiarę i jej praktykę wśród parafian? Na te i wiele innych pytań odpowiada w rozmowie obok ksiądz Musiałek informując także, jak będą wyglądały nadchodzące święta w parafii.

red.

powiązane – „Męski Różaniec” na ulicach po raz drugi

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Jak obwodnica Szczecina wpłynie na gminę?

Goleniów. Wiceburmistrz Tomasz Banach mówi nam, co oznacza dla gminy planowana zachodnia drogowa obwodnica Szczecina.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Z załączonej rozmowy dowiadujemy się też o pracach planistycznych i zamiarach gminy co do inwestycji mieszkaniowych oraz przemysłowych – ich lokalizacjach, rodzajach i sposobach ich organizacji.

red.

powiązane – „Węzeł „Modrzewie

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie