Connect with us
 • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Powiat

Powiat nagrodził nauczycieli

Powiat. 14 października każdego roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, co jest okazja do nagradzania – także finansowego.

Opublikowane

w dniu

Są to kwoty od 2200 do 3000 zł brutto. W tym roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa zrezygnowano z przeprowadzenia uroczystych, powiatowych obchodów tego święta – ale nie z nagród. Starosta goleniowski dziękując wszystkim nauczycielom za ich wymagającą pracę, przedstawił listę nagrodzonych w tym roku nauczycieli:

 1. Renata Dobrowolska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie, nauczyciel informatyki i zajęć rozwijających kreatywność,
 2. Katarzyna Szkup, I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie, nauczyciel języka polskiego, nauczyciel bibliotekarz,
 3. Agata Tarczykowska-Mikita, Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna dla Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin w Nowogardzie, psycholog,
 4. Paweł Tarała, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Goleniowie z Filią w Nowogardzie, nauczyciel gry na skrzypcach,
 5. Olesia Rudnicka, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Goleniowie z Filią w Nowogardzie, nauczyciel gry na fortepianie,
 6. Marcin Wolny, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie, nauczyciel wychowania fizycznego,
 7. Małgorzata Paśko, Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie, pedagogo szkolny, nauczyciel zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i zajęć rewalidacyjnych,
 8. Ewa Łuczak, Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, pedagog szkolny
 9. Agnieszka Lis, Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, nauczyciel języka polskiego
 10. Elżbieta Szadkowska, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Goleniowie, pedagog,
 11. Roman Rydz, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Goleniowie z Filią w Nowogardzie, dyrektor.

red.

powiązane – „TTS reaktywuje szkutnictwo”

Powiat

Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego!

Powiat. Jak co roku, 1 sierpnia o godz. 17.00, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie naszego powiatu – jak w całej Polsce – rozlegnie się sygnał syren alarmowych.

Opublikowane

w dniu

1 sierpnia o godz. 17.00 uczcimy pamięci bohaterskich Powstańców Warszawskich z 1944 r. – wywieśmy biało-czerwone flagi, zatrzymajmy się w godzinę „W”, wspominając tych, którzy 77 lat temu powstali, by walczyć o niepodległą Ojczyznę z niemieckim okupantem.

W Goleniowie 1 sierpnia o godz. 17.00 na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego na uroczystość upamiętniającą Bohaterów Powstania Warszawskiego zapraszają Hufiec Goleniów i Parafia pw. Św. Katarzyny.

red.

powiązane – „Ojcowie Niepodległości” na Plantach”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Kłopoty ze spalaniem opadów

Powiaty. Celowy Związek Gmin R-XXI przekaże do spalenia w Szczecinie ok. 14 tysięcy ton odpadów niepodlegających składowaniu.

Opublikowane

w dniu

Jak poinformował delegatów gmin przewodniczący zarządu związku Jacek Chrzanowski, były przejściowe problemy z odbiorem tych odpadów przez szczeciński Zakład Unieszkodliwiania Odpadów, czyli jedyną w naszym regionie spalarnię. W wyniku interwencji ilość odpadów do spalenia w Szczecinie przekazanych przez ZCG R-XXI wyniesie w tym roku ok. 14 tys ton.

Przez pierwsze 5 miesięcy tego roku związek – do którego należą wszystkie gminy naszego powiatu – przekazał do zakładu w Słajsinie 44,3 tys ton wszystkich odpadów (bez śmieci z gminy Goleniów, które jeszcze do Słajsina nie trafiają). W tym najwięcej:

zmieszane – 26,2 tys ton (59%)
biodegradowalne – 5 tys ton (11%)
opakowania z tworzyw sztucznych – 3,6 tys ton (8%)
wielkogabarytowe – 2,8 tys ton (6%)
opakowania szklane – 2,3 tys ton (5%)

Przez ten okres związek sprzedał blisko 6,5 tys ton wysortowanych surowców i szkła za prawie 2,8 mln zł – w tym najwięcej było kartonu (690 ton sprzedanego za 416 tys zł). Poziom odzysku wyniósł blisko 20% przy 33,5 tys ton odpadów przez 5 miesięcy w Słajsinie przetworzonych.

red.

powiązane – „Na sesji o spalarni”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Ponownie Kulinicz

Powiat. W minioną sobotę Tomasz Kulinicz został ponownie wybrany na przewodniczącego zarządu powiatowego PSL.

Opublikowane

w dniu

Na terenie powiatu goleniowskiego trwa kampania sprawozdawczo-wyborcza PSL. Jak już podawaliśmy, wcześniej, 23 czerwca odbył się w Goleniowie zjazd gminny podczas którego wybrano Kulinicza przewodniczącym zarządu gminnego PSL w Goleniowie.

O tych wyborach, sytuacji kadrowej PSL na terenie naszego powiatu oraz planach partii na najbliższe wybory samorządowe rozmawialiśmy z Tomaszem Kuliniczem – więcej w rozmowie, którą opublikujemy w nadchodzący weekend.

red.

powiązane – „Kulinicz za Sypienia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie