Connect with us
Lokalizacja cargo terminala mieści się na terenie Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów na działce o powierzchni ok. 4,5 ha. Projekt realizowany wspólnie ze spółką Rose Hall International LLP. Zalety Nowoczesny kompleks magazynowo – produkcyjny. Powierzchnia biurowo-socjalne Dogodne połączenie do trasy S6 i S3 Odległość 30 km od Szczecina. Lokalizacja doskonała do obsługi transportu. multimodalnego – lotniczego i kołowego.

Powiat

Powiat nagrodził nauczycieli

Powiat. 14 października każdego roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, co jest okazja do nagradzania – także finansowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Są to kwoty od 2200 do 3000 zł brutto. W tym roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa zrezygnowano z przeprowadzenia uroczystych, powiatowych obchodów tego święta – ale nie z nagród. Starosta goleniowski dziękując wszystkim nauczycielom za ich wymagającą pracę, przedstawił listę nagrodzonych w tym roku nauczycieli:

 1. Renata Dobrowolska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie, nauczyciel informatyki i zajęć rozwijających kreatywność,
 2. Katarzyna Szkup, I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie, nauczyciel języka polskiego, nauczyciel bibliotekarz,
 3. Agata Tarczykowska-Mikita, Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna dla Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin w Nowogardzie, psycholog,
 4. Paweł Tarała, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Goleniowie z Filią w Nowogardzie, nauczyciel gry na skrzypcach,
 5. Olesia Rudnicka, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Goleniowie z Filią w Nowogardzie, nauczyciel gry na fortepianie,
 6. Marcin Wolny, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowogardzie, nauczyciel wychowania fizycznego,
 7. Małgorzata Paśko, Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie, pedagogo szkolny, nauczyciel zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i zajęć rewalidacyjnych,
 8. Ewa Łuczak, Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, pedagog szkolny
 9. Agnieszka Lis, Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, nauczyciel języka polskiego
 10. Elżbieta Szadkowska, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Goleniowie, pedagog,
 11. Roman Rydz, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Goleniowie z Filią w Nowogardzie, dyrektor.

red.

powiązane – „TTS reaktywuje szkutnictwo”

Powiat

Protest rolników

Powiat. Blokady dróg, wiaduktów oraz wizyty pod biurami poselskimi i senatorskimi. Tak wyglądać miały dzisiejsze protesty rolników reprezentujących głównie branżę futerkową i drobiarską.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PR Szczecin, rolnicy zapowiadali, „stopniowy paraliż kraju” już od godz. Godzinie 8. W powiecie goleniowskim utrudnień na drogach z tego powodu nie było – najbliżej rolnicy protestowali w Stargardzie i Trzebiatowie.

 • Protest rolników dotyczy przede wszystkim tzw. „piątki dla zwierząt” – mówi przedsiębiorca z Nowogardu Damian Simiński. – Apeluję do posłów województwa zachodniopomorskiego o rozsądek i daleko idącą troskę i wzgląd na dobro obywatela naszego województwa. Patrząc przez pryzmat mojego powiatu – powiatu goleniowskiego – delegalizacja branży futerkowej i ograniczenie w branży drobiarskiej są wyrokiem na całe życie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczęli tą działalność.

Zdaniem Damiana Simińskiego, tylko w powiecie goleniowskim zagrożonych utratą pracy w tej branży jest około 1,5 tysiąca osób.

red.

powiązane – „Samospis idzie słabo”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Liczenia nie było

Powiat. W ostatniej chwili odwołano liczenie uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i przyjmowania Najświętszego Sakramentu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W specjalnym komunikacie wydanym w piątek przez biuro prasowe Konferencja Episkopatu Polski poinformowano, że w związku z wprowadzeniem nowych zasadach w żółtych i czerwonych strefach, oraz w trosce o zdrowie i życie wiernych, planowane na niedzielę 18 października coroczne liczenie wiernych nie odbędzie się w podanym terminie.

red.

powiązane – „Policzymy się w kościele”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Powiat jednak nie pozbawił dróg…

Powiat. Na wczorajszej sesji starosta wycofał uchwały dotyczące pozbawienia kilku dróg kategorii dróg powiatowych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na wcześniejszej komisji interweniowali w tej sprawie burmistrzowie z Goleniowa i Maszewa, których gminy miały przejąć odcinki dróg od powiatu. Uznał to starosta i uchwały, które były jedynym punktem obrad wycofał – co zakończyło parominutową sesję.

red.

powiązane – „Będą pozbawiać drogi…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie