Connect with us

Aktualności

Pouczenie za dachowanie

Policjant, którego radiowóz 23 stycznia dachował na wyjeździe z Goleniowa w kierunku Nowogardu, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Został za to ukarany pouczeniem.

Opublikowane

w dniu

Warunki rzeczywiście były fatalne, droga kompletnie oblodzona, a jedyna bezpieczna prędkość to 0 km/h. Radiowóz, który wylądował w przydrożnym rowie z pewnością nie jechał kilka czy kilkanaście kilometrów na godzinę, ale też trudno wymagać, by poruszał się w tempie pieszego. Tak naprawdę, w ówczesnych warunkach jazda była loterią: dojedzie się, albo nie. Policjant miał podwójnego pecha: dachowanie i w efekcie karę.

Za kilka dni w szczecińskim sądzie odbędzie się rozprawa, w której chodzi o drobną stłuczkę, również spowodowaną oblodzoną jezdnią. Kierowca samochodu osobowego jechał osiedlową drogą z prędkością najwyżej kilku kilometrów na godzinę, samochód się śliznął i stuknął w przydrożny murek, czego jedynym skutkiem była rysa na zderzaku. Policyjny patrol chciał ukarać kierowcę mandatem w wysokości 500 zł i sporą garścią punktów karnych (precyzyjnie – 6) za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu, sprawa rozpatrywana jest właśnie przez sąd. Kierowca nie jest policjantem, to student. Oskarżenie wniosła policja szczecińska.

Uzupełnienie: kierowca mercedesa, który dachował w tym samym miejscu w poniedziałek, również został jedynie pouczony.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie