Connect with us

Aktualności

Poucz się i nie pouczaj

Radny Ireneusz Zygmański zapewne nie spodziewał się takiego finału sprawy błędnie – jego zdaniem – zapisanego słowa w protokole z sesji Rady Miejskiej…

Opublikowane

w dniu

 Na początku środowej sesji pan radny kpiącym tonem zwrócił się do przewodniczącego Mituły, by nie dopuszczał do publikacji protokołów zawierających rażące błędy ortograficzne. Radny tonem władczym z nutką irytacji pouczył przewodniczącego, a przy okazji także pracownice Biura Rady Miejskiej, że należy pisać „instruktaż”, a nie „instruktarz”.   Temat wrócił pod koniec sesji. Tym razem głos zabrał przewodniczący Łukasz Mituła. Poprosił pana radnego Zygmańskiego, by następnym razem dobrze się zastanowił, zanim zacznie pouczać innych o zasadach pisowni polskiej. Zamiast publicznie natrząsać się z cudzego błędu, mógł zwrócić sekretarce uwagę dyskretnie, w gabinecie. A przede wszystkim upewnić się, czy aby na pewno ma rację. W tym bowiem wypadku, zdaniem przewodniczącego Mituły, pan radny raczej jej nie ma, poniewaz z kontekstu zdania wynika, że chodziło o „instruktarz” jako zbiór instrukcji, nie zaś o krótkie przeszkolenie, czyli „instruktaż”. W konsekwencji na końcu powinno być – i było – „rz”, a nie „ż”. Pan radny, wyraźnie zaskoczony tym, co usłyszał, nie odniósł się do wypowiedzi przewodniczącego. W protokole zostanie „instruktarz”. Treść protokołu znajdziemy pod linkiem bip.goleniow.pl/unzip/goleniow_12026/28_04_2016_10_43_39XVIII-16.pdf , a przyczynę nieporozumienia na stronie nr 13, w wypowiedzi radnego Zygmańskiego.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie