Connect with us

Aktualności

Potrącony 13-latek

Do groźnego wypadku drogowego doszło dzisiaj nieco po godz. 14 na ul. Szczecińskiej w Goleniowie. Jadący zbyt szybko kierowca forda mondeo potrącił przejeżdżającego rowerem przez jezdnię chłopca.

Opublikowane

w dniu

Do wypadku doszło na wyjeździe ze stacji benzynowej w ul. Szczecińską. Dwie dziewczynki zdołały przejechać przed fordem, chłopiec został uderzony przez rozpędzone auto, upadł na szybę, a potem został odrzucony o dobre kilka metrów. Spadając na ziemię uderzył głową w krawężnik, doznał poważnych obrażeń głowy (nie miał kasku). Śmigłowiec odtransportował rannego do kliniki w Szczecinie.
Dwie dziewczynki, które były świadkami wypadku mówią, że samochód jechał „jak autostradą”, z dużą szybkością. Kierowca twierdzi, że jechał z prędkością około 60 km/h, jednak długie ślady hamowania każą przypuszczać, że prędkość była znacznie wyższa. Trudno w tej chwili rozstrzygać o ewentualnej współwinie dzieci, które przejeżdżały przez ul. Szczecińską. Zasadniczą przyczyną wypadku na pewno była jazda kierowcy samochodu z niebezpieczną prędkością. 

Wyjazd ze stacji benzynowej w ul. Szczecińską jest wyjątkowo niebezpiecznym miejscem, widoczność ogranicza tam zywopłot rosnący wzdłuz ul. Szczecińskiej. W najblizszych dniach zostanie on wycięty.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie