Connect with us

Osina

Postój w Redle

Osina. Wczoraj w Redle odebrano postój rowerowy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To był oficjalny odbiór techniczny projektu zrealizowanego przez Gminę Osina, współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach konkursu „Granty sołeckie 2020”. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą w kraju, ze strony Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego nikt nie uczestniczył w odbiorze.

Całkowity koszt projektu pod nazwą: Postój rowerowy na szlaku „Równina Nowogardzka”, wyniósł

11 171,42 zł, z czego:

10 000 zł – dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego
1 171,42 zł – dofinansowanie z funduszu sołeckiego

W wyniku przedmiotowej inwestycji wykonano prace ziemne na terenie zbiornika wodnego, które polegały na usunięciu zarośli porastających brzegi zbiornika, oraz dokonano oczyszczenia dna zbiornika poprzez wywóz namułu. Jednocześnie zamontowano na jednym z rogu zbiornika studzienkę betonową wraz z niezbędnymi rurami, gdzie całość będzie służyć do odpływu nadmiaru wody.

Teren dojazdowy do zbiornika wodnego, został utwardzony poprzez ułożenie tłucznia, a reszta terenu została zniwelowana, zasiano trawę oraz posadzono krzewy.
Przy wjeździe do zbiornika zamontowano stojak rowerowy, a także stół z siedziskami do gry w szachy/warcaby.
Dodatkowo teren przy zbiorniku oznaczono tablicami informacyjnymi, min. „miejsce postojowe dla rowerów”, czy „zakaz kąpieli”.
Dzięki takiej inwestycji nie tylko mieszkańcy Redła, ale także i min. rowerzyści, korzystający ze szlaku „Równiny Nowogardzkiej”, będą mogli odpocząć i mile spędzić czas, np. poprzez grę w szachy czy warcaby.

red.

powiązane – „Co powie ryba?” i „Nasza świetlica” odebrane”

Osina

Za tydzień gabaryty

Osina. Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane będą z terenu całej gminy w dniu 10 grudnia 2020 roku.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wieczorem dnia poprzedzającego wskazaną datę tzn. 9 grudnia należy wystawić odpady przed posesje, w sposób umożliwiający pracownikom PGK ich odbiór. Co można wystawić, a czego nie odbierze firma, szczegółowo opisane jest na stronie www.osina.pl w zakładce Gospodarka Odpadami.
Odpady ustawiamy w okolicy pojemników na odpady zmieszane, w widocznym miejscu. Nie wystawiamy odpadów wielkogabarytowych w innych terminach, gdyż następny termin będzie w marcu.
W każdym dniu (pon. – sob. od godz. 7.00 do 19.00) można oddać odpady na PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) zgodnie z obowiązującą uchwałą do Goleniowa przy ul. I Brygady Legionów 17C BEZPŁATNIE.

red.

powiązane – „PGK za 1 mln zł w Osinie”

Kontynuuj czytanie

Osina

Mistrz z Krzywic

Osina. Jakub Wojciechowski z Krzywic zdobył tytuł Mistrza Polski w brazylijskim ju jitsu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w ubiegły weekend w Mosinie pod Poznaniem odbyły się Mistrzostwa Polski w BJJ. Mistrzostwa te przeprowadzono już szesnasty raz z rzędu. Zaliczane są do najbardziej prestiżowych zawodów BJJ w Polsce. Kuba startował w kategorii Junior, -79,3kg i reprezentował barwy Berserkers Team Stargard.

red.

powiązane – „Podwójny złoty mistrz z Krzywic”

Kontynuuj czytanie

Osina

PGK za 1 mln zł w Osinie

Osina. Goleniowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przez następne 2 lata odbierze śmieci w gminie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będzie to od 1 stycznia 2021 kosztowało jej budżet prawie pół miliona zł brutto rocznie – szczegóły doprecyzuje umowa, którą strony mają podpisać jeszcze w tym tygodniu. PGK, które jako jedyna firma złożyło ofertę, odebrane z nieruchomości zamieszkałych w gminie Osina odpady będzie wywozić – tak jak dotychczas – do instalacji CZG R-XXI w Słajsinie – gmina Osina jest jego członkiem .

Oprócz gminy Osina, PGK odbiera jeszcze odpady komunalne z gmin: Goleniów (do września 2021 r), Stepnica (do końca 2020 r) i Przybiernów (do stycznia 2021). Dwie ostatnie gminy są również członkami CZG R-XXI, a gmina Goleniów planuje przystąpienie do niego w przyszłym roku.

red.

powiązane – „Granty edukacyjne – blisko 85 tys. zł.”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie