Connect with us

Aktualności

Postępowanie wobec dziennikarzy Gazety Goleniowskiej umorzone

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum umorzył postępowanie karne wobec dwóch dziennikarzy „Gazety Goleniowskiej”, którzy opisywali (i nadal będą to robić) działania podejmowane przez wymiar sprawiedliwości w stosunku do goleniowskiego biznesmena Dariusza M.

Opublikowane

w dniu

Cezary Martyniuk i Paweł Palica oskarżeni zostali przez Dariusza M. o to, że publikując artykuły między innymi o sprawie dotyczącej przejęcia kontroli nad spółką Prywatne Liceum Ogólnokształcące oraz wyroku w sprawie wystawiania fikcyjnych faktur, pomówili "pokrzywdzonego", narażając go na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania przez niego działalności gospodarczej.

SSR Waldemar Jędrzejewski tego punktu widzenia nie podzielił i wydał postanowienie o umorzeniu postępowania. W uzasadnieniu napisał między innymi, że dziennikarz "w swoim artykule generalnie wskazał zarzuty prawdziwe, a przy tym nie naruszył etyki dziennikarskiej", a publikacje zawierają "prawdziwe informacje dot. procesów Dariusza M., jego skazania i przejęcia kontroli nad spółką, które zostały oparte na wiarygodnych źródłach".

Sędzia Jędrzejewski uznał także, że "dziennikarz działał w społecznie uzasadnionym interesie, bowiem chodziło tutaj o przekazanie społeczeństwu informacji, iż Dariusz M. jest podejrzewany o czyny zabronione. Może on być bowiem z racji swojej działalności potencjalnym kontrahentem innych podmiotów na rynku lokalnym".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie