Connect with us

Goleniów

Port Lotniczy liczy na milionową pomoc

Goleniów. Na ponad 180 mln złotych pomocy liczy Port Lotniczy w Goleniowie i wznawia obsługę rejsowych połączeń.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Przez minione tygodnie lotnisko i jego służby były w normalnej gotowości, ale praktycznie nie było kogo obsługiwać na większą skalę, bo wszystkie rejsowe połączenia krajowe i międzynarodowe były zawieszone. To się powoli zmienia, bo od 1 czerwca LOT przywraca połączenie z Warszawą. Pozostałe obsługiwane przez goleniowskie lotnisko to regularne rejsy linii zagranicznych, z których żadna linia się nie wycofała – czekają na zniesienie zakazu lotów międzynarodowych.

Jak nam powiedział prezes spółki „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów” Maciej Dziadosz, spółka przez cały czas pandemii ponosi normalne koszty funkcjonowania, ale przy praktycznym braku przychodów. Dlatego zwróciła się do Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju o pożyczkę płynnościową w kwocie 2,5 mln zł. Liczy też na uzgodniona ze wspólnikami pomoc wieloletnią – 108 mln zł od „PP Porty Lotnicze” na inwestycje oraz po 35 mln zł pomocy operacyjnej od miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego. Kolejny udziałowiec – gmina Goleniów – konsekwentnie nie dofinansowuje spółki.

red.

powiązane – „Od 1 czerwca LOTem do Warszawy”

Goleniów

Bierzmuje… proboszcz.

Goleniów. Od dzisiaj przez kolejne 3 dni młodzież z parafii pw. Św., Katarzyny będzie bierzmowana.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ze względu te kolejne 3 dni i na bierzmowanie w małych grupach, sakramentu udzieli wyjątkowo nie ksiądz biskup, ale ksiądz proboszcz. To wynik tego, że ustalenia co do czasu i zasad bierzmowania zapadały jeszcze przed ostatnim zniesieniem obostrzeń liczby osób w kościołach. I tak, dzisiaj o godzinie 17.00 bierzmowani będą: kandydaci ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Jutro o godzinie 17.00: kandydaci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej „Promyczek”, klasa 8D ze Szkoły Podstawowej nr. 2, Liceum, Technikum i osoby dorosłe. Natomiast 3 czerwca o godzinie 17.00: kandydaci ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasy: 8A, 8B, 8C

Inaczej będzie w sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego, w której ok. 50 osób przyjmie sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Henryka Wejmana 9 czerwca.

red.

powiązane – „W obliczu poważnego kryzysu. Apel do Kościoła i świata”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Tylko PGK

Goleniów. Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu ogłoszonym przez gminę na odbiór odpadów komunalnych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj o godz. 11.00 nastąpiło otwarcie ofert w wartym ok. 13 mln zł przetargu. Jak na powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko wpłynęła tylko jedna oferta – z goleniowskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Wszystko wskazuje więc na to, że gmina podpisze umowę właśnie z tą swoją komunalną spółką, która dotychczas obsługuje gminną gospodarkę odpadami komunalnymi.

red.

powiązane – „PGK walczy o czwarta gminę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Można wejść do urzędu

Goleniów. Dzisiaj zostaje zniesiona większość ograniczeń, wprowadzonych w marcu br. w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Interesanci mogą wejść do UMiG.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zachowany zostanie obowiązek przesłaniania twarzy w czasie pobytu we wnętrzu Urzędu Gminy i Miasta oraz zachowania odległości 2 m od innych osób. Przy wejściu będzie trzeba zdezynfekować ręce. W pokojach, w których obywatele będą załatwiać swoje sprawy, będzie mogła przebywać tylko jedna osoba niezatrudniona w UGiM.

red.

powiązane – „UMiG – Dostęp ograniczony”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie