Connect with us

Goleniów

Port Lotniczy liczy na milionową pomoc

Goleniów. Na ponad 180 mln złotych pomocy liczy Port Lotniczy w Goleniowie i wznawia obsługę rejsowych połączeń.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Przez minione tygodnie lotnisko i jego służby były w normalnej gotowości, ale praktycznie nie było kogo obsługiwać na większą skalę, bo wszystkie rejsowe połączenia krajowe i międzynarodowe były zawieszone. To się powoli zmienia, bo od 1 czerwca LOT przywraca połączenie z Warszawą. Pozostałe obsługiwane przez goleniowskie lotnisko to regularne rejsy linii zagranicznych, z których żadna linia się nie wycofała – czekają na zniesienie zakazu lotów międzynarodowych.

Jak nam powiedział prezes spółki „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów” Maciej Dziadosz, spółka przez cały czas pandemii ponosi normalne koszty funkcjonowania, ale przy praktycznym braku przychodów. Dlatego zwróciła się do Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju o pożyczkę płynnościową w kwocie 2,5 mln zł. Liczy też na uzgodniona ze wspólnikami pomoc wieloletnią – 108 mln zł od „PP Porty Lotnicze” na inwestycje oraz po 35 mln zł pomocy operacyjnej od miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego. Kolejny udziałowiec – gmina Goleniów – konsekwentnie nie dofinansowuje spółki.

red.

powiązane – „Od 1 czerwca LOTem do Warszawy”

Goleniów

PUM zainteresowany szpitalem

Goleniów. Pomorski Uniwersytet Medyczny jest zainteresowany przejęciem szpitala w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podało PR Szczecin, Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przyznał, że uczelnia jest zainteresowana przejęciem placówki w Goleniowie przez szpital kliniczny na Pomorzanach. Jednak jest za wcześnie, by mówić o konkretach.
Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie radnych powiatowych z dyrektorem szpitala na Pomorzanach.

red.

powiązane – „Od 1 stycznia 2021 szpital w użyczenie?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kontrole na ulicy i w sklepach

Goleniów. Wczoraj na terenie Goleniowa funkcjonariusze goleniowskiej komendy Policji, Straży Miejskiej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili wspólne kontrole.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Miały na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy Goleniowa przestrzegają obowiązujących przepisów związanych z podróżowaniem środkami komunikacji zbiorowej. Sprawdzano jak mieszkańcy miasta przestrzegają obowiązujących nakazów zasłaniania ust i nosa na przystankach i środkach komunikacji zbiorowej. Podczas przedmiotowych działań służby przypominały o obowiązujących przepisach i konsekwencjach jakie grożą za ich nieprzestrzeganie. Jest to kontynuacja działań jakie wymienione służby prowadzą na terenie powiatu goleniowskiego od początku lipca.
W ubiegłym tygodniu podobne kontrole były przeprowadzane na terenie sklepów w Goleniowie i Maszewie.
Działania mają na celu profilaktykę i zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Przypominamy jednak, że w przypadku rażącego naruszania obowiązujących przepisów, można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 500zł

red.

powiązane – „Gminny raport epidemiologiczny”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odpady wielkogabarytowe raz na pół roku

Goleniów. Od 1 lipca 2020 roku PGK nie odbiera odpadów wielkogabarytowych spod nieruchomości wielorodzinnych w systemie objazdowym co 2 tygodnie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Teraz odbiór będzie odbywał się 1 raz na pół roku w wyznaczonych przez spółkę terminach. Jest cały czas możliwość bezpłatnego dostarczenia przez mieszkańców odpadów wielkogabarytowych na PSZOK w bazie PGK w Goleniowie – od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 oraz w soboty w godzinach 7.00 do 19.00.
Odbiór odpadów wielkogabarytowych z posesji prywatnych w gminie odbywa się według załączonego harmonogramu.

red.

powiązane – „PGK – od jutra nowa umowa z gminą”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie