Connect with us

Aktualności

Poprawmy się!

Wybory samorządowe coraz bliżej, więc coraz ciekawsze są sesje Rady Miejskiej w Goleniowie. Rzec by nawet można: pełen odlot.

Opublikowane

w dniu

Na poprzedniej sesji, o czym pisaliśmy szerzej, moralnego wzmożenia doznali przewodniczący rady Czesław Majdak oraz jego zastępca Andrzej Wojciechowski, którzy korzystając z pozycji, prawa do głosu i mikrofonu (dodajmy, że wbrew statutowi gminy) skrytykowali pracę dziennikarzy, relacjonujących obrady i efekty tychże. Widać było mało, bo w minioną środę uderzenie w podobny ton za zasadne uznał drugi wiceprzewodniczący – Mieczysław Sypień z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W części poświęconej na składanie wolnych wniosków, które powinny być kierowane do organów gminy, odniósł się do zamieszczonego niedawno na portalu www.gazetagoleniowska.com komentarza, w którym C. Martyniuk napisał, że podczas poprzedniej sesji żaden z radnych nie pofatygował się do obecnego na sali księdza Bogdana Schmidta z pytaniem o to, z czym na obrady przychodzi. M. Sypień powiedział, że on to zrobił i dowiedział się, że chodziło o skierowany do Rady wniosek w sprawie obwołania św. Jerzego. Dlaczego w takim razie o sprawie głośno nie powiedział (a nie powiedział) – tego już nie wyjaśnił.

"Dla mnie było oczywiste, że jeżeli złożony został wniosek, to będzie rozpatrywany na sesji. Ale jak wiemy te szczegóły, detale wyglądały inaczej", wyjaśnił. Na tym jednak nie zakończył. Autorom listu do Rady Miejskiej – ks. B. Schmidtowi i P. Dzedzejowi – zarzucił zniekształcenie jego wypowiedzi z jednego z wcześniejszych wystąpień, a całość zakończył nie do końca wiadomo do kogo skierowaną odezwą.

"Trudno jest mi zrozumieć postępowanie niektórych chrześcijan, między innymi obecnych na tej sali, którzy nagminnie przystępują do Świętej Spowiedzi, a nie potrafią powiedzieć zwykłego "przepraszam" po posłużeniu się plugawym kłamstwem w stosunku do bliźniego", oświadczył. "Stąd mój apel: poprawmy się!".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie