Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Pomóż studentom!

Grupa studentów, wśród których jest goleniowianka Laura Nowak, zbiera fundusze na wyjazd do USA, na światowe finały Odysei Umysłu, współzawodnictwa mającego wyłonić najbardziej kreatywne grupy młodych ludzi. Potrzeba ponad 77 tysiące złotych, by wyjazd doszedł do skutku. Studenci zbierają – jak należy – kreatywnie. Pisze o tym niżej sama Laura Nowak, z uprzejmą prośbą o wsparcie wyjazdu.

Opublikowane

w dniu

 Dzień dobry, nazywam się Laura Nowak. Jestem z Goleniowa, mieszkam we Wrocławiu i studiuję na Uniwersytecie Wrocławskim dwa kierunki – Projektowanie Komunikacji (Communication Design) oraz Psychologię. Communication Design to kierunek, który wymaga otwartego umysłu i projektowania kreatywnych rozwiązań. Więcej o kierunku:  http://pk.uni.wroc.pl/. Razem ze znajomymi, z którymi poznałam się i pracowałam nad projektami od pierwszego roku studiów (teraz IV) postanowiliśmy zrobić coś większego, coś co wykracza poza projekty okołouczelniane. Jedna z koleżanek ma uprawnienia do bycia trenerem drużyn startujących w Odysei Umysłu. Więcej o Odysei: http://odyseja.org/. Jako, że konkurs idealnie odpowiada profilowi naszych zainteresowań oraz treściom realizowanym w czasie studiów (przydała się znajomość teamworku, design thinking czy copywritingu) stworzyliśmy drużynę o nazwie „brudnopis” i wystartowaliśmy. Więcej o brudnopisie https://facebook.com/naczysto, http://pk.uni.wroc.pl/studenci/kola-naukowe/brudnopis/.  Dzięki solidnemu przygotowaniu i pracy zespołowej na każdym etapie konkursu zajmowaliśmy zawsze 1. miejsce w swojej kategorii. Tym samym będziemy kontynuować zmagania i walczyć o tytuł Mistrzów, w Finałach Światowych, które odbędą się w połowie maja na Michigan State University w East Lansing w Stanach Zjednoczonych.  Na taką wyprawę potrzebny jest spory budżet. Tak jak podczas przygotowywania się do konkursu tak i w finansowaniu wyprawy bardzo mocno wspiera nas Uniwersytet Wrocławski. Niestety Uniwersytet nie podlega pod Urząd Miejski, więc nie możemy nawet się starać o wsparcie z miejskiego budżetu (inna drużyna, z wrocławskiej podstawówki uzyskała całkowity, potrzebny budżet  właśnie z tego źródła). Wyszukanie sponsorów i nawiązanie współpracy to bardzo trudne zadanie do wykonania w tak krótkim czasie. Postanowiliśmy podejść do problemu z innej strony – założyliśmy projekt crowdfundingowy na stronie www.wspieram.to/brudnopis i tam szukamy wsparcia od równie kreatywnych i otwartych dusz (zwanych przez nas Fun Duszami). Można dokonywać symbolicznej wpłaty kilku złotych, a można wpłacić kilka tysięcy – żadna wpłata nie pozostaje bez echa. Oferujemy szeroki wachlarz  podziękowań zarówno dla indywidualnych wspierających jak i firm, łącznie z dzieleniem się tym, co umiemy najlepiej (pakiety Kreatywny Odyseusz, Kreatywny PubQuiz, Firma pełna Odyseuszy czy Kontent w pełni kreatywny). Zwracam się z prośbą o zainteresowanie lokalnej (i nie tylko) społeczności tematem – kto by nie chciał lecieć z Przyjaciółmi walczyć o tytuł najkreatywniejszych studentów świata? Nie każdy ma taką możliwość, ale każdy może dołożyć do tego swoją cegiełkę i zyskać dozgonną wdzięczność brudnopisu i o wiele więcej.      Pozdrawiam,   Laura Nowak    (Namiary na konto bankowe – na ilustracji)

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie