Connect with us

Aktualności

Pomogli pogorzelcom

Ponad 9 tys. zł (dokładnie 9.061 zł oraz 1 euro) zebrano podczas festynu na rzecz rodziny z Klinisk, która straciła cały dobytek w pożarze, jaki miał miejsce 22 czerwca.

Opublikowane

w dniu

Festyn odbył się w minioną sobotę z inicjatywy kilku osób. W jego organizację włączyły się m. innymi Ochotnicza Straż Pożarna Rurzyca, Policja,  Klub Motokorba, sołectwa Kliniska i Rurzyca, firmy Asprod, Farmer, Dino, Bricomarche, Off Road Lubczyna, LM Wind Power, a także Stowarzyszenie „Grodnica, Szkoła Podstawowa” i wiele innych oraz  mieszkańcy Klinisk i Rurzycy. Czas uczestnikom kilkugodzinnej imprezy umilały orkiestra Wood & Brass Band oraz zespół Spec Boys, działały punkty gastronomiczne i kiermasze. Sporą atrakcją były pokazy ratownictwa i przejażdżki na motorach, a także turniej piłki nożnej o puchar proboszcza parafii w Rurzycy, ks.  Jana Jermaka, w którym zwyciężyła drużyna z Załomia.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują wszystkim za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Dzięki ich hojności, poszkodowanej rodzinie poza pieniędzmi przekazano również wiele darów rzeczowych. Przyda się wszystko.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie