Connect with us

Goleniów

Pomoc żywnościowa

W roku 2019 w Goleniowie 1022 osoby korzystały z pomocy żywnościowej, pochodzącej z Unii Europejskiej. Rozdzielała ją placówka Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, działająca w piwnicy budynku przy ul. Lipowej 8.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Za pośrednictwem PKPS do potrzebujących trafiło ponad 33 tony żywności unijnej, o wartości ok. 160 tys. zł. Wydano także żywność pozyskaną od darczyńców, wartą ponad 28 tys zł, która trafiła do 678 osób. PKPS rozdzielał również odzież i sprzęt, który przekazywano do placówki w ciągu roku. Wartość tych dóbr to 65 250 zł. Pomoc trafia do potrzebujących, którzy zgłaszają się najpierw do Ośrodka Pomocy Społecznej, który weryfikuje ich sytuację materialną, a jeśli są spełniane kryteria dochodowe – wydaje zaświadczenia upoważniające do odbioru żywności. Jak wynika ze statystyk, wielkość grupy osób objętych pomocą utrzymuje się od kilku lat na podobnym poziomie, nie widać tendencji spadkowej. PKPS w Goleniowie otrzyma w tym roku finansowe wsparcie z gmina Goleniów w kwocie 12 tys. zł. Pierwsza tegoroczna dostawa żywności z magazynów UE przewidywana jest na 29 stycznia. Oprócz cukru, mleka, kasz, makaronów i oleju roślinnego będzie też m.in. pasztet, konserwy mięsne, rybne i warzywne.

Goleniów

Więźniowie – przygotowanie do wyjścia.

Przedstawiciele Zakładu Karnego w Goleniowie spotkali się z kuratorami w celu omówienia efektywnej realizacji zadań dotyczących przygotowania skazanych do życia na wolności

Avatar

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: www.sw.gov.pl

Okres 6 m-cy przed przewidywanym warunkowym zwolnieniem lub przed wykonaniem kary stanowi niezbędny czas na przygotowanie skazanego do życia po zwolnieniu, zwłaszcza dla nawiązania kontaktu z kuratorem sądowym.

W ZK w Goleniowie systematycznie rośnie liczba skazanych, którzy przy współudziale kuratora realizują program wolnościowy przygotowując się aktywnie do opuszczenia zakładu karnego. W związku z tym na terenie goleniowskiego więzienia coraz częściej pojawiają się kuratorzy. Spotkanie miało wypracować sposoby i mechanizmy bardziej efektywnej współpracy w zakresie pomocy skazanym. Zaplanowana została również wizyta studyjna kuratorów w celu lepszego poznania miejsca, w którym odbywają karę ich podopieczni, którzy w niedługim czasie zakończą odbywanie kary pozbawienia wolności.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Szpital – co dalej z zamkniętym oddziałem?

Braki kadrowe wśród lekarzy spowodowały 7 lutego czasowe zamknięcie oddziału wewnętrznego szpitala. Ordynator odeszła z pracy bez uprzedzenia – mówimy na prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Zdaniem prezes Kęckiej problemy kadrowe oddziału nie wynikają z presji płacowej lekarzy, tylko z małej liczby internistów i przemęczenia pracą. Teraz szpital czeka na decyzje NFZ czy z powodu zamknięcia „interny” zmniejszy ryczałt. Jak przebiegała ewakuacja pacjentów oddziału i co dalej z oddziałem oraz szpitalem, prezes Kęcka mówi w rozmowie z nami – oglądaj załączony film.

Przeczytaj też:
Oddział zamknięty na 3 miesiące
DPS w szpitalu
Zakochałam się w szpitalu
Informacja o stanie szpitalnej spółki

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zagrożony budynek – nadzór budowlany przejmuje sprawę

Hanna Krugły, Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Goleniowie, zdecyduje co dalej z zagrożonym katastrofą budowlaną budynkiem przy ul. Kościuszki 3.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała pani inspektor Krugły, 31.01.br wpłynęły do niej dokumenty dotyczące budynku przekazane przez jego zarządcę. Następna czynnością będą oględziny budynku, które zostaną przeprowadzone do końca lutego. Wtedy inspektor zdecyduje czy oględziny wystarczą, czy potrzebna będzie ekspertyza. Inspektor Krugły potwierdziła nam, że wynikiem całej przeprowadzanej przez nią procedury może być konieczność opuszczenia budynku przez mieszkańców – ale nie musi. W każdym razie decyzje nie zapadną szybko.

Przeczytaj też:
Burmistrz – „Jak się wam będzie waliło na łby…”
Jak ewakuacja to na Mikołajczyka?
Możliwa nawet ewakuacja
Wiercą pod blokiem
Będzie bolało

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie

Copyright © 2020 gazetagoleniowska.com | Realizacja oraz administracja Mateusz Świstak