Connect with us

Goleniów

Pomoc żywnościowa

W roku 2019 w Goleniowie 1022 osoby korzystały z pomocy żywnościowej, pochodzącej z Unii Europejskiej. Rozdzielała ją placówka Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, działająca w piwnicy budynku przy ul. Lipowej 8.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Za pośrednictwem PKPS do potrzebujących trafiło ponad 33 tony żywności unijnej, o wartości ok. 160 tys. zł. Wydano także żywność pozyskaną od darczyńców, wartą ponad 28 tys zł, która trafiła do 678 osób. PKPS rozdzielał również odzież i sprzęt, który przekazywano do placówki w ciągu roku. Wartość tych dóbr to 65 250 zł. Pomoc trafia do potrzebujących, którzy zgłaszają się najpierw do Ośrodka Pomocy Społecznej, który weryfikuje ich sytuację materialną, a jeśli są spełniane kryteria dochodowe – wydaje zaświadczenia upoważniające do odbioru żywności. Jak wynika ze statystyk, wielkość grupy osób objętych pomocą utrzymuje się od kilku lat na podobnym poziomie, nie widać tendencji spadkowej. PKPS w Goleniowie otrzyma w tym roku finansowe wsparcie z gmina Goleniów w kwocie 12 tys. zł. Pierwsza tegoroczna dostawa żywności z magazynów UE przewidywana jest na 29 stycznia. Oprócz cukru, mleka, kasz, makaronów i oleju roślinnego będzie też m.in. pasztet, konserwy mięsne, rybne i warzywne.

Goleniów

Sam Chrystus zaprasza na nocną adorację

Goleniów. Jutro, w nocy z piątku na sobotę jak co miesiąc każdy będzie mógł adorować Najświętszy Sakrament.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W pierwszy piątek miesiąca (2.09) w kościele pw. Św. Katarzyny od wieczornej Mszy Świętej, do pierwszej soboty (3.09) miesiąca i Mszy Św. porannej oraz przez całą tę sobotę – w kościele pw. Św. Jerzego również. Wstęp wolny – Chrystus czeka na każdego w nocnej ciszy świątyni…

red.

powiązane – „Jest nowy krzyż”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Robocza rewizyta

Goleniów. Przedstawiciele Celowego Związku Gmin R-XXI wizytowali wczoraj bazę PGK w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes PGK Andrzej Cieśliński, była to robocza rewizyta po wyjeździe przedstawicieli naszej gminy tydzień temu do Słajsina. Goście z R-XXI z przewodniczącym Jackiem Chrzanowskim, zapoznali się z warunkami bazy PGK oraz przeprowadzili rozmowy z wiceburmistrzami Zajko i Banachem oraz kierownictwem PGK. Oba spotkania mają wypracować warunki przystąpienia gminy Goleniów do CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Z wizytą w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Msza ostatniej szansy

Goleniów. Mszą Świętą ostatniej szansy proboszcz nazwał Mszę o godz. 20.00 w niedzielę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek Schr. z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie widząc potrzebę duszpasterską, podjął decyzję, że we wszystkie niedziele w roku – a nie tylko w okresie wakacyjnym – będzie odprawiana Msza Św. o godz. 20:00. Nazwał ją właśnie Mszą Św. ostatniej szansy.

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie