Connect with us

Aktualności

Pomierzą, podliczą

Za rok na drodze krajowej nr 3 między Miękowem a Babigoszczą (ok. 5 km) zacznie funkcjonować system odcinkowego pomiaru prędkości. Zmusi on kierowców do utrzymywania średniej prędkości nie większej od dopuszczalnej, tj. 90 km/h. Za przekroczenia – mandat i punkty.

Opublikowane

w dniu

Główny Inspektorat Transportu Drogowego utworzy na początek 29 takich stref na drogach krajowych, gdzie mamy do czynienia z niskim poziomem bezpieczeństwa wynikającym w dużej części z łamania nakazu utrzymywania dopuszczalnej prędkości. Na liście są dwa miejsca w Zachodniopomorskiem: "trójka" koło Babigoszczy oraz droga nr 10 w okolicy Kalisza Pomorskiego.

Zasada działania będzie prosta: automatycznie rejestrowane będą wszystkie samochody wjeżdżające do strefy, podobnie będzie na jej końcu. Na podstawie czasu, jaki zajmie kierowcy pokonanie odcinka kontrolnego będzie ustalana średnia prędkość samochodu. Jeśli będzie za wysoka – dalsza procedura będzie standardowa, dobrze znana kierowcom mającym na koncie mandaty za zdjęcia z fotoradarów. Sankcje będą analogiczne.

GITD chce, by system zaczął działać na przełomie lat 2014 i 2015. Odcinek Babigoszcz-Miękowo należy do bardzo niebezpiecznych, szczególnie latem, kiedy ruch na drogach prowadzących nad morze bardzo wzrasta. Kolizje i wypadki są tam wtedy codziennością.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie