Connect with us

Aktualności

Pomarańczowa kropka – wyrok na najpiękniejsze drzewa

Wiele takich pomarańczowych kropek pojawiło się na drzewach w lesie za Gimnazjum nr 2. Wkrótce drzewa z kropkami mają być wycięte. Zamiast lasu, który jest miejscem spacerowym dla setek goleniowian, będzie parę kubików sosnowych desek.

Opublikowane

w dniu

Trudno mieć o to pretensje do leśników. Oni robią swoje, wytną, nasadzą nowe drzewa. Pretensje trzeba mieć do władz Goleniowa, obecnych i wszystkich poprzednich. Można było w prosty sposób uniknąć cięcia lasów w pobliżu miasta, trzeba było tylko wykazać ślad inicjatywy. W nadleśnictwach co pewien czas są zatwierdzane plany cięć, zainteresowane podmioty mogą zgłaszać swoje uwagi i zastrzeżenia. Uwagi ze strony gminy zostałyby uwzględnione. Sęk w tym, że dotąd nikt takiej inicjatywy nie wykazał.

Jeszcze nie jest za późno, drwale do lasu nie wkroczyli. Może warto postarać się o ocalenie przed piłami najpiękniejszych fragmentów lasów w pobliżu Goleniowa? Niemcy sadzili je na początku XX wieku z myślą o tym, że będą leśnym parkiem, są jeszcze widoczne ślady parkowego założenia. Czy naprawdę wagon desek jest więcej warty, niż leśny park dla Goleniowa?

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie