Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Pomagajcie zwierzakom

List od czytelnika.

Opublikowane

w dniu

Witam, chciałbym opowiedzieć o wczorajszym wydarzeniu. Jeżdżąc wczoraj na rolkach około 21.00 na odcinku ścieżki rowerowej do parku przemysłowego usłyszałem huk, a następnie zauważyłem coś lecącego w górę ponad samochodem. Na początku myślałem, że kierowca urwał błotnik czy coś, lecz nie zwolnił, popędził dalej. Gdy dojechałem do czegoś leżącego na ulicy, okazało się, że to młody jelonek. Gdy mnie zobaczył, zaczął nieudolnie czołgać się na pobocze. Zacząłem wydzwaniać: najpierw straż miejska, okazało się, że w niedzielę nie dyżuruje. Następnie 112 – powiedzieli mi, że nie wiedzą jak mi pomóc, że muszę sam coś wymyślić, bo o tej porze w niedzielę nikt się nie zjawi, później jeszcze do weterynarza, ale nie było go na miejscu. Masakra. Zrobiło się ciemno, zrezygnowany wróciłem do domu. Jelonek został około 5 m od pobocza w trawie. Opowiedziałem wszystko żonie, wtedy ona przypomniała sobie o fundacji, o której opowiadała jej koleżanka. Zdobyliśmy numer, dzwonimy. Członek fundacji na rzecz zwierząt „Dzika Ostoja” ze Szczecina zareagował natychmiast, powiedział tylko, że jest na jakiejś akcji z dzikiem, koło Stargardu jak skończy to się tym zajmie. Około północy udało mu sie się namierzyć Jelonka, pomogłem trochę w złapaniu zwierzaka i przetransportowano go do Szczecina. Dzisiaj dostałem informację, że jelonek ma pęknięta miednicę i jest potłuczony, ale przeżył.

Piszę to, ponieważ chciałbym, aby państwo zaapelowali do ludzi, aby nie uciekali z miejsca potrącenia zwierzaka i pomogli mu – przecież za to nie ma kary. To my, ludzie, jesteśmy gośćmi w lesie, w domu zwierząt, należy im się szacunek. Chciałbym też, aby służby miejskie zawsze były dostępne w takich sytuacjach, a pracownicy spod numeru alarmowego 112 bardziej doinformowani. Oczywiście podstawa ratownika z fundacji wspaniała, należy się wielki szacunek.

Łukasz Jurga

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie