Connect with us

Goleniów

Polowanie na mandaty

Goleniów. Kierowcy skarżą się na policjantów polujących na nich w „krzakach”.

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie pisze do nas czytelnik: ”… ulica Spacerowa u wylotu z miasta stała się dla miejscowych policjantów terenem łatwych „łowów” prowadzonych z przysłowiowych „krzaków”. Policjanci ukrywają się tam wprawdzie nie w krzakach, ale za drzewami niedaleko mostku na Wiśniówce (patrz. załączone zdjęcia). Wylot ulicy Spacerowej na tym odcinku jest wyjątkowo bezpieczny – droga prosta, dobrze oznakowana, ruch niewielki, widoczność dobra, z obu stron szeroka ścieżka pieszo-rowerowa. Mimo to policjanci czają się tam na kierowców wjeżdżających do miasta od strony Helenowa i Bolechowa, ścigając ich za przekroczenie 40 km/h, na podstawie niby zobowiązującego tam ograniczenia prędkości. Jednak znaki ograniczenia stoją nie przy jezdni, ale na ścieżce rowerowej, co myli kierowców, a policjantom daje punk zaczepienia. Niewielkie przekroczenie prędkości w tym miejscu grozi nie tylko mandatem, ale nawet utratą prawa jazdy, co jest zupełnie nieadekwatne do stopnia zagrożenia w tym miejscu. Jak pamiętam z transmisji internetowej podczas sesji rady miejskiej w czerwcu br., w sprawie polowania na kierowców z tzw. „krzaków” u wylotu ul. Wolińskiej indagował komendanta Sielskiego radny Zajko. I komendant tłumaczył, że sprawdzi zasadność, bo generalnie jego policjanci nie będą polowali na kierowców z „krzaków”, tylko tam, gdzie jest rzeczywiste zagrożenie. I co, na ul. Spacerowej zagrożenia bezpieczeństwa drogowego nie ma – jest za to poważne zagrożenie ze strony polujących z „krzaków” na mandaty policjantów.
Na marginesie warto zwrócić przy tej okazji uwagę na całkowitą bierność goleniowskich policjantów na niedawne bezprawne, nielegalne, wulgarne protesty uliczne młodych kobiet w centrum miasta, w zestawieniu z nadgorliwością w polowaniu na kierowców z opisanych „krzaków”…”

(dane do wiadomości redakcji).

red.

powiązane – „Kolejne nielegalne protesty – relacjonuje burmistrz”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie