Connect with us

Aktualności

`Polityka karna została zradykalizowana`

No i już wiemy, skąd gigantyczny przyrost liczby mandatów i wniosków o ukaranie przez sąd w ubiegłym roku. Komendant zarządził bezlitosne karanie za wszystko, co podleci, a dotąd było uznawane za niewarte sięgania po bloczek mandatowy. I dlatego w 2014 roku było o 65% mandatów więcej, niż przed rokiem.

Opublikowane

w dniu

Warto było podrązyć, podręczyć pana komendanta. W końcu, na dzisiejszym posiedzeniu jednej z komisji Rady Powiatu, pan komendant powiatowy policji wygłosił kwestię przytoczoną w tytule. I to wyjaśnia wszystko, a przede wszystkim ogromny przyrost liczby kar przy jednoczesnym nader umiarkowanym wzroście liczby stwierdzonych wykroczeń. Nawiasem mówiąc, pan komendant nie był w stanie podać liczby owych wykroczeń w roku 2014. "-Jakieś 13 tysięcy z kawałkiem" – brzmiała odpowiedź. Jaki duży ten kawałek – nie wiemy, ale to już mało ważne.

Tak więc mamy dwie wiadomości, jak zwykle jedna dobra, druga niekoniecznie. Ta zła jest taka, że w tym roku mozemy się spodziewać równie przyjaznej "polityki karnej", czyli np. znanych nam już policyjnych pościgów z powodu mętnego podejrzenia pani sierzant, że kierowca X samochodu Y może nie mieć prawa jazdy, byle tylko wcisnąć mu mandat lub zaciągnąć przed sąd. Pan komendant zapowiedział, ze kierowcy nie mają co liczyć na litość, za wykroczenia na drodze nie będzie już więcej zadnych upomnień, będą wyłącznie mandaty lub procesy sądowe. Dotyczy to również rowerzystów, którzy mogą się spodziewać kar za brak pompki (jeśli brak pompki jest wykroczeniem; pewności nie mamy).

Ale jest też druga wiadomość, ta dobra. Otóz nie mamy do czynienia z zadną eksplozją przestępczości, co moznaby wnioskować z nagłego przyrostu liczby kar nakładanych przez podwładnych pana komendanta. Przestępczość nie wzrosła, nawet spada (i niewątpliwie jest w tym zasługa policji, za to dziękujemy). 

Temat rozwiniemy w najbliższej papierowej GG.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie