Connect with us

Aktualności

Policyjni łowcy jeleni

Na drodze S-3 przy stacji Orlen w Babigoszczy goleniowscy podwładni dzielnego komendanata Targońskiego znaleźli sobie idelne miejsce do karania mandatami naiwnych kierowców.

Opublikowane

w dniu

Każdy kierowca, jadący w stronę Świnoujścia, po przejechaniu długiej prostej za Miękowem dojeżdża do łuku drogi pod Babigoszczą, przy którym nie ma żadnych zabudowań z wyjątkiem stacji paliw Orlen. Tam, gdzie łuk drogi się zaczyna, stoi pierwszy znak ograniczenia prędkości do 70  km/h. Drugi sto metrów dalej za zjazdem do Babigoszczy, a oba ponad 300 m przed stacją Orlenu.  Przy tej stacji jest duży parking i bar. To idealne miejsce dla  ekipy polskiej drogówki – jest w pobliżu toaleta i tania jadłodalnia, a przed wzrokiem kierowców można się ukryć za dużą reklamą Orlenu. Wystarczy tylko odpowiednio zaparkować radiowóz i  co jakiś czas wystawić "suszarkę" zza reklamy by "złowić" kolejnego "jelenia".

Wiekszość kierowców, łapanych w ten łatwy i przyjemny sposób, to ludzie z "Polski" więc nie mają wyjścia i płacą. A jeżeli trafi się niepokrony i zadaje kłopotliwe  pytania –  żąda odczytu z "suszarki", dokładnych danych pomiarowych itp. – policyjny "łowca jeleni" szybciutko kasuje odczyt i informuje "jelenia", że policyjna "suszarka" nie ma żadnej archiwizacji zapisu, ale wszytsko widział on i jego kolega. W sądzie więc jedynym dowodem na rzekome przekroczenie prędkości są zeznania policjantów, którzy  mogą zeznać, co zechcą, a goleniowski sąd (np. SSR Krukar Leśniak lub SSR Krupa) w ciemno im uwierzy – bo tak jest dla policjantów i sędziów najwygodniej.

Opisane miejsce to  klasyczny policyjny "punkt poboru opłat i nabijania statystyki".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie