Connect with us

Aktualności

Policjanci reagują

Do artykułu „TIR tranzytowy”, który ukazał się na portalu www.gazetagoleniowska.com 29 września, odniosła się rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, Julita Filipczuk.

Opublikowane

w dniu

Treść nadesłanego maila poniżej:

Policjanci reagują na wszelkie sygnały o naruszeniu przepisów prawa przez kierowców, którzy poruszają się w mieście samochodami ciężarowymi. Jednak w przypadku, gdy kierowca posiada odpowiednie zezwolenie na przejazd wydane przez Urząd Gminy w Goleniowie, wówczas funkcjonariusze zobligowani są do odstąpienia od wykonania czynności zmierzających do ukarania kierowcy za popełnione wykroczenie. Takich zezwoleń od początku roku wydano ok. 160.
Funkcjonariusze policji KPP Goleniów od początku 2015 roku dokonali 795 kontroli pojazdów ciężarowych, podczas których nałożyli na kierujących 783 mandaty karne oraz sporządzili 12 wniosków o ukaranie. Ponadto analiza rejestru spraw o wykroczenia wykazała, iż w bieżącym roku policjanci prowadzili ok. 70 postępowań wyjaśniających na podstawie zarejestrowanych przez Straż Miejską wykroczeń drogowych popełnionych na terenie Goleniowa, polegających na niestosowaniu się do znaku drogowego B-5.

Artykuł, do którego odniosła się rzecznik KPP znajduje się TUTAJ .

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie