Connect with us

Aktualności

Policja sobie radzi

Julita Filipczuk, rzecznik prasowa KPP w Goleniowie, zareagowała na naszą publikację.

Opublikowane

w dniu

Oto treść maila:

W nawiązaniu do artykułu „Zasieki przeciwciężarówkowe?”, który ukazał się na portalu informacyjnym Gazety Goleniowskiej w dniu 01.10.2014r. wyjaśniam:
Nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że "policja nie radzi sobie" z samochodami ciężarowymi poruszającymi się ulicami miasta. Policjanci reagują na wszelkie sygnały o naruszeniu przepisów prawa przez kierowców, którzy poruszają się w mieście samochodami ciężarowymi. Jednak w przypadku, gdy kierowca posiada odpowiednie zezwolenie na przejazd wydane przez Urząd Gminy w Goleniowie, wówczas funkcjonariusze zobligowani są do odstąpienia od wykonania czynności zmierzających do ukarania kierowcy za popełnione wykroczenie. Takich zezwoleń od początku roku wydano ok. 60. Pragnę dodać, że  analiza rejestru spraw o wykroczenia wykazała iż w bieżącym roku nie otrzymaliśmy od Straży Miejskiej w Goleniowie żadnego materiału z zarejestrowanymi wykroczeniami drogowymi polegającymi na niestosowaniu się do znaku drogowego B-5. Jednocześnie przypominany, iż zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997r o Strażach Gminnych – art. 11. ust. 2 pkt 1 oraz treścią Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 roku w sprawie sposobu obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w  miejscach publicznych przez straż gminną (miejską), Straż Miejska obsługująca w tym przypadku  monitoring zobowiązana jest do utrwalania dowodów popełniania przestępstwa lub wykroczenia, rejestrowania takich zdarzeń  oraz do sporządzania ich opisu ze wskazaniem miejsca i wyniku obserwacji.
Jednocześnie informujemy, iż policjanci KPP Goleniów od dnia 01 .01. do 31.08.2014 roku dokonali 656 kontroli pojazdów ciężarowych podczas których nałożyli na kierujących 649  mandatów karnych oraz sporządzili 7 wniosków o ukaranie. Ze swojej strony deklarujemy zintensyfikowane kontrole pojazdów ciężarowych na terenie Goleniowa.
W związku z powyższym, stwierdzenie że "policja sobie nie radzi" uważamy za niezgodne ze stanem faktycznym.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie