Connect with us

Aktualności

Policja podsumowała święta

Goleniowscy policjanci od 24 do 28 grudnia 2014 roku na drogach powiatu zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili swe pojazdy na podwójnym gazie, jednego pod wpływem środków odurzających oraz dwóch na sądowych zakazach. Mundurowi wzywani byli do ośmiu kolizji drogowych, zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości oraz dwie, które znieważyły i naruszyły nietykalność cielesną funkcjonariuszy na służbie.

Opublikowane

w dniu

– Funkcjonariusze podczas długiego świątecznego weekendu wzywani byli do 8 kolizji drogowych. Statystyka pokazuje, że niektórzy kierowcy nie zastosowali się do policyjnych apeli i wsiedli za kierownicę po alkoholu. Na drogach powiatu goleniowskiego mundurowi zatrzymali pięciu pijanych kierowców. Rekordzistą okazał się zatrzymany na krajowej trójce, 50-letni obywatel Niemiec, który kierował oplem corsą mając w organizmie 2,3 promila alkoholu. Wśród kierujących na podwójnym gazie był rowerzysta, który „wydmuchał” 1,9 promila oraz motorowerzysta posiadający w organizmie 1,8 promila alkoholu. Zatrzymany w Modrzewiu 24-letni kierowca forda mondeo, prowadził pojazd pod działaniem środków odurzających. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie obecność marihuany – informuje asp. Julita Filipczuk, rzecznik prasowy KPP Goleniów.  Za złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie 39-latek, zatrzymany w Maszewie oraz 42-letni mężczyzna poddany kontroli drogowej w Goleniowie. Policjanci podczas świątecznego weekendu zatrzymali 19-latka, mieszkańca powiatu łobeskiego, który był poszukiwany listem gończym oraz 22-latka z gminy Przybiernów, poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, wydanym przez sąd. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów w trybie przyśpieszonym odpowie 29-letni goleniowianin, wobec którego interweniowali funkcjonariusze w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem. Podobny zarzut usłyszy 43-letnia mieszkanka Pucic, która dodatkowo kierowała samochodem, mając w organizmie 0,84 promila alkoholu. – Mimo, że świąteczny weekend dobiegł końca, apelujemy nadal o rozsądek i rozwagę na drogach. Szczególnie teraz podczas przygotowań do zabaw sylwestrowych i świętowania Nowego Roku pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia – podsumowuje asp. Filipczuk.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie