Connect with us

Goleniów

Polecimy do Zadaru

Goleniów. Zadar będzie pierwszym w historii Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów, rozkładowym połączeniem lotniczym na południe Europy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie, od 9 lipca 2020 roku połączenia lotniczego na trasie Szczecin – Zadar – Szczecin. 118 miejscowy samolot typu Embraer 195 operować będzie w każdy czwartek według poniższego rozkładu lotów:

Wylot ze Szczecina 09:10-11:20
Powrót z Zadr 12:20-14:35

Ogłoszone, nowe połączenie lotnicze jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy do tej pory, trasę tę pokonywali podczas wielogodzinnej jazdy samochodem. Jeszcze nigdy, Chorwacja nie była tak blisko Szczecina – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

red.

powiązane – „Co było, jest i będzie z goleniowskim lotniskiem”

Goleniów

Gmina dołoży prawie 4 mln zł

Goleniów. Gmina chce jeszcze w tym miesiącu podpisać nową umowę z PGK.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Będzie to pewnie wymagało zwołania sesji rady miejskiej, bo jak nam powiedział wiceburmistrz Henryk Zajko, burmistrz zwróci się do rady o zwiększenie środków budżetowych na wywóz odpadów komunalnych w gminie. Chodzi o blisko 4 mln zł, bowiem o tyle różnią się kwoty przeznaczone w budżecie na to zadanie (ok. 7,8 mln zł netto) i cena zgłoszona w II przetargu przez PGK (ok. 12 mln zł netto). Gmina nie ma wyjścia i musi tę cenę przyjąć, bo PGK było jedynym oferentem w obu przetargach. Teraz nad propozycja burmistrza pochyli się komisja budżetowa rady miejskiej.

W I przetargu, którego wartość wynosiła ok. 13,8 mln zł netto, PGK zaproponowało cenę ok. 16,4 mln zł netto. W II przetargu gmina zwiększyła zakres zamówienia o tzw. nieruchomości niezamieszkane, a równocześnie jego wartość do ok. 16 mln zł netto. PGK złożyło teraz ofertę na poziomie ok. 12 mln zł netto – czyli za większy zakres prac chce teraz o ponad 4 mln zł mniej niż w I przetargu. Jednak w obu przetargach środki budżetowe gminy zaplanowane na te zadania wynosiły ok. 7,8 mln zł netto, a więc brakujące blisko 4 mln zł trzeba dołożyć z budżetu gminy. Wygląda więc na to, że pomiędzy I a II przetargiem
różnica pomiędzy oczekiwaniami gminy (7,8 mln zł), a ofertą należącej do niej spółki komunalnej zmniejszyła się o połowę – z 8,2 mln zł do 4,2 mln zł. I to przy większym zakresie zamówienia.

red.

powiązane – „Burzliwa dyskusja o śmieciach”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wizzair dalej lata do Lwowa

Goleniów. Linia nie zrezygnuje z lotów na Ukrainę przez obowiązkową kwarantannę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Tak twierdzi w rozmowie z PR Szczecin Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy lotniska w Goleniowie.
W tym tygodniu ukraiński rząd zdecydował się umieścić Polskę na liście państw wysokiego ryzyka zarażeniem COVID-19. To oznacza, że Polacy, którzy pojadą lub polecą do naszych wschodnich sąsiadów, będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę. Od kilku tygodni z lotniska w Goleniowie można polecieć do Lwowa linią Wizzair.

  • Do tej pory latają tam głównie Ukraińcy, więc przewoźnik nie zrezygnuje – tłumaczy rzecznik prasowy lotniska w Goleniowie Krzysztof Domagalski. – Tu liczba polskich pasażerów to było 10-20 procent, więc myślę, że to połączenie będzie dalej cieszyło się zainteresowaniem. Na ten moment głównie wśród obywateli Ukrainy.

red.

powiązane – „W piątek lecimy do Lwowa”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Testowanie sosny

Goleniów. Pod koniec lipca br. na uprawie testującej znajdującej się w Leśnictwie Niedźwiedź leśnicy z Nadleśnictwa Kliniska oraz naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dokonali przeglądu przeżywalności sadzonek sosny zwyczajnej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na gruncie określono ilość wypadów w poszczególnych kwaterach i rezerwie licząc każdą sadzonkę. Praktycznie na każdej kwaterze stwierdzono wypady, które mogą być spowodowane ubiegłoroczna i tegoroczna suszą.
Sadzonki z produkcji kontenerowej z zakrytym systemem korzeniowym tzw. bryłką zostały posadzone wiosną ubiegłego roku. Celem założenia uprawy testującej jest określenie interakcji środowiska na sadzonkę.

red.

powiązane – „Pułapki na motyle”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie