Connect with us

Aktualności

Połączyć biznes z nauką

Na konferencji, mającej połączyć świat biznesu i nauki, spotkali się dzisiaj w Goleniowie przedstawiciele lokalnych firm, głównie z terenu Goleniowskiego Parku Przemysłowego, oraz zachodniopomorskich uczelni.

Opublikowane

w dniu

To pierwsza giełda typu "business-to-research", która odbywa się w Goleniowie. Chodzi w niej przede wszystkim o to, by przygotować firmy na nowe rozdanie funduszy unijnych, w którym spora pula zostanie przeznaczona na rozwój i badania.

W spotkaniu uczestniczyło grubo ponad sto osób. Głównie byli to przedstawiciele goleniowskich firm, które stawiają na nowoczesne technologie. Maciej Twardowski, dyrektor zarządzający spółki Forankra Pol, wytwarzającej akcesoria potrzebne do trasportu towarów samochodami, bardzo sobie incicjatywę chwalił, mówiąc, że firma prawdopodobnie rozpocznie współpracę z ZUT.

23 kwietnia w Goleniowie odbędzie się kolejne spotkanie o charakterze gospodarczym. Na wizytę studyjną zaproszeni zostaną tego dnia branżowi dziennikarze, którym zaprezentowane zostaną między innymi dwie firmy działające w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Koszt po stronie gminy – głównym organizatorem spotkania było finansowane z budżetu wojewódzkiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów – zamknął się w kwocie 2,5 tys. zł (brutto).

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie