Connect with us

Goleniów

Połączenie szpitali – zgoda u wojewody

Goleniów. Wszyscy obecni na dzisiejszym spotkani u Wojewody Zachodniopomorskiego są za połączeniem goleniowskiego szpitala ze szpitalem na Pomorzanach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, dzisiaj w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie starosta goleniowski Tomasz Stanisławski spotkał się z wojewodą Tomaszem Hincem, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie Marcinem Sygutem oraz p.o. dyrektora zachodniopomorskiego oddziału NFZ Piotrem Bromberem.

Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy Szpitalnego Centrum Medycznego Sp. z o.o. w Goleniowie z SPSK nr 2 PUM w Szczecinie. Podczas spotkania przedyskutowano kwestie związane z utworzeniem Ośrodka Zamiejscowego w Goleniowie – Filia Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie.

Wszyscy zgromadzeni wyrazili aprobatę dla tej koncepcji, która z każdym miesiącem staje się bliższa końcowej realizacji. W chwili obecnej analizowane są wszystkie rozwiązania prawne tego dużego przedsięwzięcia. O postępach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

red.

powiązane – „Połączenie szpitali opóźnione”

Goleniów

Najwięcej pożarów w nadleśnictwie Kliniska.

Goleniów. Po trwającym 8 miesięcy sezonie w dniu 15 października 2020 roku zakończono Akcję Bezpośrednią w ochronie przeciwpożarowej lasu w Nadleśnictwie Kliniska.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku powstało 51 pożarów – najwięcej w RDLP w Szczecinie. Łączna powierzchnia pożarów lasu w 2020 roku to 1,92 ha, przeciętna wielkość pożaru lasu to 0,04 ha.Spaleniu najczęściej ulegała pokrywa gleby z przyczyn nieustalonych, a straty powstałe w wyniku pożarów lasu oszacowano na 17 100 zł.

W akcjach gaśniczych na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Kliniska w 2020 roku uczestniczyło ogółem 57 samochodów pożarniczych Państwowej Straży Pożarnej, 40 samochodów pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej i 7 samolotów gaśniczych.

red.

powiązane – „Jeleń uwolniony z pułapki”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołany prezes nadal prezesem

Goleniów. Wojciech Wardacki został w czwartek odwołany przez radę nadzorczą ze stanowiska prezesa Grupy Azoty.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wardacki pozostaje nadal prezesem zależnej Grupy Azoty Police. Szefem chemicznego koncernu był od grudnia 2016 r. Mieszkający od lat w Kliniskach Wojciech Wardacki (ur. 1960) Jest doktorem nauk ekonomicznych. W roku 1991 zdobył mandat posła do Sejmu I kadencji, który piastował do roku 1993. W roku 1996 wszedł do zarządu Goleniowskich Fabryk Mebli Kollektion WIM, w którym jako dyrektor do spraw administracyjno-finansowych zasiadał do roku 2005.

red.

powiązane – „Burmistrz przedłużył zwolnienie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

1052 miejsca w goleniowskim więzieniu

Goleniów. Zakończył się remont jednego z pawilonów mieszkalnych Zakładu Karnego w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje ZK Goleniów, trwający kilkanaście miesięcy remont w końcu dobiegł końca. Pod koniec września rozpoczęło się zasiedlanie czasowo wyłączonego z eksploatacji pawilonu mieszkalnego. Oddano do użytku 114 miejsc, przeznaczonych dla skazanych kobiet odbywających karę po raz pierwszy oraz recydywistek penitencjarnych. Wzrosła pojemność ewidencyjna goleniowskiej jednostki do 1052 miejsc. Głównym celem prac była termomodernizacja budynku. Układ cel, zmodernizowane place spacerowe oraz zaplecze administracyjno – gospodarcze przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo oraz dobre warunki pracy funkcjonariuszom Służby Więziennej.

red.

powiązane – „Burmistrz przedłużył zwolnienie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie