Connect with us

Goleniów

POKUTNA DROGA KRZYŻOWA

Goleniów. Za tydzień WSPÓLNOTA MĘSKIEGO RÓŻAŃCA zaprasza na jedenastokilometrową Drogę Krzyżową.

Opublikowane

w dniu

Za tydzień, w piątek 23 lutego o godz. 19:00, wraz ze wspólnotą MĘSKIEGO RÓŻAŃCA, chętni wyruszą z placu przed kościołem św. Katarzyny na Drogę Krzyżową. To będzie niezwykła i jedyna w swoim rodzaju DROGA KRZYŻOWA. Jak piszą organizatorzy – może niełatwa, bo przejdziemy z krzyżem 11 kilometrów, może bolesna, bo podejmiemy prawdziwą pokutę za grzechy nasze i naszych bliskich. Pójdziemy za umęczonym Chrystusem, bo On i my idziemy tą sama Drogą. A w Jego ranach jest nasze uzdrowienie. Więcej… w Jego ranach jest nadzieja i miłosierdzie, których tak mocno potrzebujemy, by bez lęku rzucić się w ramiona naszego miłosiernego Ojca. Zawierzymy też Bogu przyszłość naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Na zakończenie POKUTNEJ DROGI KRZYŻOWEJ przyjmiemy Komunię Świętą.

KIEDY: Piątek / 23 lutego

O KTÓREJ: Start: godz. 19:00

GDZIE: Plac przy kościele św. Katarzyny

TRASA: Goleniów – Żółwia Błoć – Goleniów / 11 km.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ: różaniec, ciepłe buty do marszu, latarkę (najlepiej czołową), ciepłą kurtkę, wodę, ciepły napój w termosie (herbata, kawa), przekąskę (w Żółtej Błoci b. krótka przerwa)

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy pragną doświadczyć miłości Chrystusa, pocieszyć Jego umęczone i zatroskane o nas Serce: małżonków, rodziców, młodzież, osoby cierpiące. Wyruszmy całymi rodzinami, wspólnie stańmy do duchowej walki, u boku Chrystusa, z naszymi słabościami i grzechami. Odkryjmy razem, jak bardzo jesteśmy przez Boga ukochani…

red.

powiązane – „Koniec karnawału – zaczyna się Wielki Post”

Goleniów

Natowscy żołnierze sadzili las

Goleniów. Wczoraj kwietnia żołnierze Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO w Szczecinie postanowili posadzić las.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, okazją było 25 rocznica powołania jednostki. Żołnierze z 18 państw wraz z pracownikami Nadleśnictwa Goleniów posadzili sadzonki buka obok miejsca, w którym ponad 150 lat temu, w roku 1871 posadowiono kamień ku pamięci pokoju frankfurckiego, kończącego wojnę prusko- francuską i posadzonego wtedy świerka, który jest dzisiaj najbardziej okazałym i chronionym, jako pomnik przyrody okazem na terenie nadleśnictwa.

fot. A. Nowak

red.

powiązane – „Piłowanie wałka”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Towarzystwo świętowało

Goleniów. Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło terenowego Goleniów świętowało dzisiaj 20-lecie powstania.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, blisko 200 osób spotkało się dzisiaj ZAZ-ie, by z tej okazji świętować i okazać wsparcie dla działalności tego wspaniałego stowarzyszenia.

Gratulacje i słowa uznania padły od wielu osób, w tym od władz gminy oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Przed zgromadzonymi wystąpili: Dariusz Olejnik, Łukasz Murach i „Niezapominajki”.

Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali: Krystyna Daszuta – prezes goleniowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Jan Machowicz oraz Jan Kowalewski.
Towarzystwo Walki z Kalectwem od lat spełnia ważne cele w naszej gminie, pomagając osobom niepełnosprawnym oraz prowadząc działania edukacyjne i integracyjne. Dzięki ich zaangażowaniu i oddaniu, wiele osób mogło znaleźć wsparcie i pomoc w trudnych chwilach.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Koalicja większościowa

Goleniów. Komitet wyborczy Tomasza Banacha i Koalicja Obywatelska ogłosiły powstanie koalicji w nowej radzie miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Na fb T. Banacha czytamy: „… koalicja złożona z radnych komitetu wyborczego Tomasza Banacha oraz Koalicji Obywatelskiej zdobyła większość w Goleniowskiej Radzie Miejskiej w kadencji 2024 – 2029…”

Oznacza to 11 osobową większość w 21 osobowej radzie związaną ze sobą prawdopodobnie współną umową koalicyjną (jaką i czy sformalizowaną jakimś dokumentem – nie wiadomo) tych ugrupowań w nowej radzie miejskiej – sześcioro radnych z KO i pięcioro radnych z KKW T. Banacha.

Rywalizujący z Banachem o fotel burmistrza w II turze wyborów Krzysztof Sypień wprowadził ze swojego komitetu czworo radnych, PiS również czworo, dwoje weszło do niej z komitetu R. Kuszyńskiego.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie