Connect with us

Aktualności

Pokaz mocy i charakteru Gryfa

Gryf Goleniów odniósł ósme zwycięstwo w rundzie rewanżowej triumfując w wyjazdowym meczu w Toruniu.

Opublikowane

w dniu

Koszykarze goleniowskiego Gryfa osłabieni brakiem Macieja Adamkiewicza i wracającymi po urazach A. Soczewskim i O. Burym wyjechali na mecz do Torunia, gdzie zmierzyli się z tamtejszym AZS. Był to pojedynek dwóch solidnych drugoligowców, którzy realnie myślą o play off , zapowiadały się zatem spore emocje, tym bardziej, że goleniowianie mieli z torunianiami rachunki do wyrównania. Pierwszy mecz AZS wygrał różnicą trzech oczek.  Mecz w Toruniu stał na dobrym sportowym poziomie, a o jego dramaturgii niech świadczy fakt, że co chwilę jedna bądź druga drużyna wychodziła na kilkupunktowe prowadzenie. Do przerwy goście prowadzili różnicą jednego punktu dzięki szybkiej akcja w ostatnich trzech sekundach zakończonej trafieniem Oresta Burego. Po trzeciej odsłonie Gryf prowadził różnicą pięciu punktów, niestety początek czwartej kwarty to świetna gra toruniań którzy zantowali serię 10:0 i wyszli na prowadzenie. Końcówka to wojna nerwów, w której więcej spokoju zachowali goście z Goleniowa, a zwłaszcza M. Zarzeczny, który skutecznie egzekwował rzuty wolne i ostatecznie Gryf zrewanżował się AZS za porażkę z pierwszej rundy zwyciężając 75:66. Jest to ósme zwycięstwo Gryfa w dziewiątym meczu rundy rewanżowej, dzięki któremu goleniowianie awansowali już na czwarte miejsce w tabeli. Na uwagę i brawa zasługuje indywidualny wyczyn Tomasza Balcerka, który zanotował tripel-double (19 punktów, 10 zbiórek, 12 asyst) , a double-double osiągnął Michał Żyłczyński (10 punktów, 11 zbiórek). Najskuteczniejszym zawodnikiem Gryfa był zaś zdobywca 20 oczek – Marcin Zarzeczny.   AZS UMK PBDI Toruń – Gryf Goleniów 66:75 (20:16/18:23/9:14/19:22) GRYF: Zarzeczny (20), Balcerek (19), Kulczyński (14), Żyłczyński (10), Bury (7), Soczewski (4), Żylak (1), Musialski (0), Gajdel (0), Motyl.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie