Connect with us

Aktualności

Pojadą ze ścieżką

Niezbyt szybko do tej pory posuwała się do przodu robota na ścieżce rowerowej pomiędzy miastem a Goleniowskim Parkiem Przemysłowym. Wkrótce spodziewać się jednak można jej przyspieszenia.

Opublikowane

w dniu

Po wykarczowaniu pobocza i wyrównaniu jego poziomu ciężki sprzęt zniknął z placu budowy na dobrych kilkanaście dni. Rowerzyści zaczęli podejrzewać, że przy realizacji inwestycji pojawił się poważny kłopot, okazuje się jednak, że nie dzieje się nic, co mogłoby wstrzymac budowę ścieżki.

Wiceburmistrz Henryk Zajko powiadomił nas, że firma PRD Nowogard, która inwestycję realizuje, musiała się porozumieć z Lasami Państwowymi w sprawie usunięcia drzew i konarów, które mogły utrudniać montaż lamp, mających ścieżkę oświetlać. Musiało to potrwać, wreszcie jednak sprawa została dopięta. Obecnie z pobocza są usuwane pozostałości po wycince, a już w najbliższych dniach położone zostaną krawężniki i tłuczniowa podbudowa trasy. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec sierpnia i nie jest on w żaden sposób zagrożony.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie