Connect with us

Aktualności

Pogrzeb dowódcy Dywizjonu 303

Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy spotkało wielkie wyróżnienie. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski osobiście zaprosił Dyrektora i przedstawicieli gimnazjum do udziału w uroczystościach pogrzebowych dowódcy Dywizjonu 303 – śp. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego i jego żony Wandy.

Opublikowane

w dniu

Delegacja, w skład której wchodzili: dyrektor szkoły Andrzej Wyziński, opiekun pocztu sztandarowego Wiesław Sitniczuk i poczet sztandarowy w składzie: Michał Komenda, Zuzanna Misiejuk i Magdalena Prorok, skorzystała z zaproszenia i 14 maja w Warszawie wzięła udział w tych uroczystościach.
W uroczystej mszy św. z udziałem asysty wojskowej i licznych pocztów sztandarowych pożegnano prochy bohaterskiego pilota czasów II wojny światowej.
W uroczystości uczestniczyli m.in. Tomasz Siemoniak – minister obrony narodowej, gen. broni pil. Lech Majewski, Alexandra Bugailiskis – ambasador Kanady w Polsce, a także liczne grono lotników, kombatantów, harcerzy oraz młodzieży szkół noszących imię związane z polskimi lotnikami, m.in. z jedynej szkoły podstawowej w Polsce noszącej imię płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie