Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Podziękowanie za plony

Rolnicy Gminy Stepnica zakończenie żniw świętowali w tym roku w Żarnowie. Uroczystości dożynkowe, do których gospodarze bardzo starannie się przygotowali odbyły się na stadionie w sobotę 25 sierpnia.

Opublikowane

w dniu

Jak tradycja nakazuje rozpoczęła je Msza św. dziękczynna sprawowana przez nowego proboszcza miejscowej parafii ks. Piotra Dzedzeja. Przed polowym ołtarzem stanęły piękne wieńce dożynkowe, a w darach ołtarza przyniesiono – rybę, owoce i warzywa, kwiaty, miód  oraz bochen chleba i kosz wędlin. Gmina Stepnica, jak po mszy powiedział burmistrz Andrzej Wyganowski, to nie tylko uprawne pola, ale również łąki i pastwiska (stąd specjalność – hodowla bydła), ale także bogate w ryby wody Zalewu oraz w runo leśne i zwierzynę lasy.

Starostami dożynek byli w tym roku: Helena Wencławek i Bogdan Nowak, oboje z Żarnowa. Wręczając burmistrzowi Wyganowskiemu chleb, wyrazili życzenie, by dzielił nim sprawiedliwe, co burmistrz zobowiązał się solennie czynić. Część obrzędową zakończyło dzielenie się chlebem.

W drugiej części rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec i przeprowadzono turniej wsi, nie obyło się też bez muzyki i śpiewów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie