Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Podziękowanie za 7 lat

W piątek (29 czerwca) parafianie Świętego Jerzego podziękowali ks. Piotrowi Dzedzejowi za 7 lat posługi kapłańskiej w tej parafii. Jak informowaliśmy, z dniem 1 lipca na mocy dekretu Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, ks. Dzedzej został proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Żarnowie (gm. Stepnica).

Opublikowane

w dniu

Mszę Świętą dziękczynną sprawował ks. Piotr w koncelebrze z ks. proboszczem Wacławem Nowakiem, z którym przez kilka lat pracował, oraz ks. kan. Bogdanem Schmidtem, za którego czasów do parafii przyszedł. Kościół był pełen, bo choć ks. proboszcz Nowak wielokrotnie podkreślał, że to nie jest pożegnanie, wiele osób chciało ks. Piotrowi za jego posługę w parafii osobiście podziękować. Były więc podziękowania, życzenia błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w nowej parafii, mnóstwo kwiatów i nieskrywane łzy. Swoją siedmioletnią posługą zjednał sobie bowiem ks. Piotr Dzedzej szacunek i sympatię wielu ludzi.
Pierwszą Mszę Świętą parafii pw. Chrystusa Króla w Żarnowie ks. proboszcz Piotr Dzedzej odprawił w niedzielę, 1 lipca.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie