Connect with us

Aktualności

Podyskutujmy o centrum kultury i nowym liceum

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego wydania naszej gazety, przez najbliższe kilka jej wydań zaprezentujemy różne opinie bardziej lub mniej rozpoznawalnych mieszkańców gminy, na przywołane w tytule tematy, zaproszonych do debaty na teksty.

Opublikowane

w dniu

"Ze skatalogowaniem oczekiwań środowiska ludzi pracujących w miejscowej kulturze za pieniądze i działających w niej bezpłatnie problem będzie na pewno mniejszy. Co myślą pozostali? – oto jest pytanie. Jako jeden z nich (bowiem nie wiedzieć czemu gazeta i tworzący ją ludzie jakoś do ludzi kultury nie są w Gminie Goleniów zaliczani), chcę zwrócić uwagę na najważniejsze elementy, wokół których należy tworzyć koncepcje centrum kultury. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć, czy jakiekolwiek cetrum jest nam potrzebne? Chyba, że to tylko nazwa, za którą nic się nie kryje. Jeżeli centrum faktyczne, to od razu pytanie, czy to coś najważniejszego spośród innych, rozproszonych aktywności kulturalnych w gminie, czy   też jednoczące je wszystkie? Co do miejsca lub organizacyjnie. I w zdefiniowaniu organizacyjnym goleniowskiej kultury tkwi zdaje się problem. Jeżeli ta definicja będzie w miarę szeroko akceptowalna, to reszta się jakoś ułoży", pisze pierwszy z dyskutantów, wydawca "Gazety Goleniowskiej" Leszek Ozimek.

Pełen tekst L. Ozimka przeczytać będzie można w jutrzejszym papierowym wydaniu "GG". W następnych numerach opublikowane zostaną opinie m.in. Aleksandry Holz, Anity Jurewicz, Waldemara Ogrodniczaka, Edwarda Życkiego, Pawła Palicy, Jacka Gałkiewicza, Zygmunta Helanda, ks. Rafała Hoczka oraz Marka Kościółka.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie