Connect with us

Goleniów

Podwyżka od 1 października?

Goleniów. Burmistrz Robert Krupowicz chce od 1 października podwyższyć stawkę za odbiór śmieci zbieranych selektywnie z 12 do 31 zł od osoby.

Opublikowane

w dniu

Tak wynika z projektu uchwały z dn. 11.08.br jaki otrzymali radni. Opłata karna za brak segregacji ma wynosić 62 zł. Związany z tym projektem jest inny, planujący zmiany w tegorocznym budżecie gminy przez zwiększenie o 1,836 mln zł wpływów z tytuły wzrostu wspomnianej opłaty za śmieci. Burmistrz chce też jednocześnie zgody rady na zwiększenie w tegorocznym budżecie o 3,115 mln zł wydatków z tytułu wzrostu w tym roku kosztów gminnego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Ma to związek z wyższą o tę kwotę ceną jaką za swoją usługę zaoferowało gminne PGK w rozstrzygniętym niedawno przetargu, w stosunku do zapisanych w tegorocznym budżecie założeń burmistrza.

Czy te propozycje burmistrza zaakceptują radni? – nie wiadomo. Komitet Wyborczy Roberta Krupowicza ma teoretycznie niewielką większość 11 radnych na 21. Sądząc po wcześniejszych wypowiedziach jego członków na temat gminnej gospodarki śmieciowej, trudno będzie burmistrzowi uzyskać stuprocentowe poparcie w tej sprawie.

red.

powiązane – „Wraca śmieciowe zamieszanie”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie