Connect with us

Goleniów

Podwyżka od 1 października?

Goleniów. Burmistrz Robert Krupowicz chce od 1 października podwyższyć stawkę za odbiór śmieci zbieranych selektywnie z 12 do 31 zł od osoby.

Opublikowane

w dniu

Tak wynika z projektu uchwały z dn. 11.08.br jaki otrzymali radni. Opłata karna za brak segregacji ma wynosić 62 zł. Związany z tym projektem jest inny, planujący zmiany w tegorocznym budżecie gminy przez zwiększenie o 1,836 mln zł wpływów z tytuły wzrostu wspomnianej opłaty za śmieci. Burmistrz chce też jednocześnie zgody rady na zwiększenie w tegorocznym budżecie o 3,115 mln zł wydatków z tytułu wzrostu w tym roku kosztów gminnego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Ma to związek z wyższą o tę kwotę ceną jaką za swoją usługę zaoferowało gminne PGK w rozstrzygniętym niedawno przetargu, w stosunku do zapisanych w tegorocznym budżecie założeń burmistrza.

Czy te propozycje burmistrza zaakceptują radni? – nie wiadomo. Komitet Wyborczy Roberta Krupowicza ma teoretycznie niewielką większość 11 radnych na 21. Sądząc po wcześniejszych wypowiedziach jego członków na temat gminnej gospodarki śmieciowej, trudno będzie burmistrzowi uzyskać stuprocentowe poparcie w tej sprawie.

red.

powiązane – „Wraca śmieciowe zamieszanie”

Goleniów

Adoracja i pielgrzymka

Goleniów. Dzisiaj Pierwszy Piątek miesiąca Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku 2 czerwca na sobotę 3 czerwca będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Opublikowane

w dniu

2 czerwca w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 19.00.
A 3 czerwca, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św., o godz. 7.45 startuje piesza pielgrzymka rodzin do Krępska

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „W 75. rocznicę egzekucji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dzień Dziecka w Goleniowie

Goleniów. GoFeR – Goleniowski Festiwal Radości to przedwakacyjna propozycja na wspólne spędzenie czasu ze swoimi dziećmi wśród zieleni Parku 750-lecia Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Jak podają organizatorzy, tego dnia Park Miejski zamieni się w kolorową krainę dziecięcej wyobraźni. Będzie na Was czekać wiele atrakcji! Strefa gastro, strefa animacji, warsztaty, gry oraz dziecięce koncerty.

Na scenie:

14.15 Mała Ina
14.30 Dance colour Studio
15.00 Kamil Żongler
15.30 Szkoła Muzyczna I go stopnia
16.05 Szkoła Muzyczna Yamaha
16.30 Studio wokalne GDK
17.10 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Wood & Brass Band
17.30 Koncert Niespodzianka

red.

powiązane – „Berlin-Kołobrzeg rowerem”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dzień Dziecka w sołectwach

Goleniów. Sołectwa Białuń, Pucice i Czarna Łąka zapraszają dzieci i rodziców w sobotę i niedzielę do rodzinnej zabawy.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Będzie apelacja”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie