Connect with us

Sport

Podwójny złoty mistrz z Krzywic

Sport. Jakub Wojciechowski, 16 letni mieszkaniec Krzywic, 31 października 2020 r. zdobył podwójne złoto na Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Luboniu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Osinie, obecnie uczniem Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Nowogardzie. Od 5 lat trenuje Brazylijskie Jiu-Jitsu – sport zaliczany do chwytanych sztuk walki. Swoją przygodę z tym niezwykle wymagającym i trudnym sportem rozpoczął w Nowogardzkim Klubie Sportów Walki BJJ Panther Nowogard, pod okiem trenera Dawida Kędziory. W chwili obecnej Kuba jest zawodnikiem Berserker`s Team Stargard i trenuje z trenerem Tomaszem Stasiakiem. Jakub startuje na licznych zawodach zarówno w kraju jak i za granicą. Ma na swoim koncie zwycięstwa w większych lub mniejszych regionalnych zawodach, jak również podium Mistrzostw Polski w Katowicach w roku 2019. Startował również w tegorocznych (styczeń 2020) najbardziej prestiżowych zawodach Jiu-Jitsu w Europie „European Jiu-Jitsu IBJJF Championship” w Lizbonie. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz na świecie spowodowała, iż większość tegorocznych zawodów została odwołana lub przeniesiona na inny termin, co w znacznym stopniu negatywnie wpływa na cykl przygotowania zawodników.

Brazylijskie Jiu-Jitsu jest sportem walki wyjątkowo kontaktowym, a przygotowania do zawodów wymagają od zawodników zarówno systematycznych ciężkich treningów fizycznych, kondycyjnych, siłowych oraz odpowiedniej diety oraz zachowania procesów regeneracji. Cykle treningowe opierają się o dużą systematyczność, determinację i konsekwencję w dążeniu do celu. Jakub w dniu 31 października po raz kolejny stanął na macie. Tym razem była to mata Mistrzostw Europy federacji CBJJP „VI European Championship CBJJP” w Luboniu zdobywając podwójne Mistrzostwo Europy w kimonach (GI) i bez kimon (NO GI). Startował on w dywizji junior w wadze -78 kg.

red.

powiązane – „Trzeci w Europie”

Sport

Wygrał triathlon

Sport. Jacek Rybarczyk z Goleniowa ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Opublikowane

w dniu

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków. Start był zdecydowanie udany dla Jacka Rybarczyka z Goleniowa, który wywalczył złoty medal w kategorii 50-59 lat mężczyzn na dystansie sprinterskim.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km).

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie

Sport

Mistrzostwa i bieg Super Mamy

Sport. W dniach 25-26 maja 2024. na stadionie miejskim OSiR odbędą się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce U18 i U20 organizowane przez Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki…

Opublikowane

w dniu

…a jutro bieg Super Mamy (szczegóły na plakacie obok).

Jak podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie na czas odbywania się zawodów murawa główna na stadionie i bieżnia, zostają wyłączone z użytkowania. Zapraszamy do kibicowania.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie

Sport

Rowerowy rajd

Sport. Pod hasłem „Europa na kółkach” pojadą na rowerach 1 maja uczestnicy rajdu.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Ostatnia gwiazda Urodzin Goleniowa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie