Connect with us

Sport

Podwójny złoty mistrz z Krzywic

Sport. Jakub Wojciechowski, 16 letni mieszkaniec Krzywic, 31 października 2020 r. zdobył podwójne złoto na Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Luboniu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Osinie, obecnie uczniem Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Nowogardzie. Od 5 lat trenuje Brazylijskie Jiu-Jitsu – sport zaliczany do chwytanych sztuk walki. Swoją przygodę z tym niezwykle wymagającym i trudnym sportem rozpoczął w Nowogardzkim Klubie Sportów Walki BJJ Panther Nowogard, pod okiem trenera Dawida Kędziory. W chwili obecnej Kuba jest zawodnikiem Berserker`s Team Stargard i trenuje z trenerem Tomaszem Stasiakiem. Jakub startuje na licznych zawodach zarówno w kraju jak i za granicą. Ma na swoim koncie zwycięstwa w większych lub mniejszych regionalnych zawodach, jak również podium Mistrzostw Polski w Katowicach w roku 2019. Startował również w tegorocznych (styczeń 2020) najbardziej prestiżowych zawodach Jiu-Jitsu w Europie „European Jiu-Jitsu IBJJF Championship” w Lizbonie. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz na świecie spowodowała, iż większość tegorocznych zawodów została odwołana lub przeniesiona na inny termin, co w znacznym stopniu negatywnie wpływa na cykl przygotowania zawodników.

Brazylijskie Jiu-Jitsu jest sportem walki wyjątkowo kontaktowym, a przygotowania do zawodów wymagają od zawodników zarówno systematycznych ciężkich treningów fizycznych, kondycyjnych, siłowych oraz odpowiedniej diety oraz zachowania procesów regeneracji. Cykle treningowe opierają się o dużą systematyczność, determinację i konsekwencję w dążeniu do celu. Jakub w dniu 31 października po raz kolejny stanął na macie. Tym razem była to mata Mistrzostw Europy federacji CBJJP „VI European Championship CBJJP” w Luboniu zdobywając podwójne Mistrzostwo Europy w kimonach (GI) i bez kimon (NO GI). Startował on w dywizji junior w wadze -78 kg.

red.

powiązane – „Trzeci w Europie”

Sport

Zamknięte obiekty sportowe

Sport. W okresie świątecznym obiekty sportowe OSiR będą zamknięte – lodowisko przez cały sezon.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie informuje, że w związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami w sezonie zimowym 2020/2021 sztuczne lodowisko na stadionie OSiR w Goleniowie będzie nieczynne. Jak nam powiedział dyrektor Andrzej Łukasiak wiąże się to również z kosztami jakie musiałby ponieść OSiR na utrzymanie lodowiska, przy wysoce niepewnych wpływach spowodowanych obostrzeniami – a ewentualne otwieranie i zamykanie lodowiska w ciągu sezonu powodowałoby trudności organizacyjne i spore straty finansowe. Podobna decyzję podjęły władze II LO w Nowogardzie i też sztucznego lodowiska w tym sezonie nie otwierają – ze tych samych powodów.

OSiR ustalił też funkcjonowanie swoich obiektów w okresie świąteczno-noworocznym :

Stadion ul. Sportowa 25 Goleniów:
24.12.2020 (Wigilia) czynny do godz. 12.00
25-26.12.2020  (Święta) NIECZYNNE
31.12.2020 (Sylwester) NIECZYNNE
1.01.2021 (Nowy Rok) czynny od 14.00 do 22.00.

Hale sportowe OSiR i Boisko Orlik ul. Szkolna 39 w Goleniowie będą nieczynne.

red.

powiązane – „Jak się odwołuje „Miting Bestsellera” i „Milę”?”

Kontynuuj czytanie

Sport

Jutro turniej piłkarski

Sport. W dniach 27.11 i 29.11.2020r. w Stepnicy odbędą się piłkarskie rozgrywki dla dzieci.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina ich celem jest: stworzenie możliwości aktywnego (sportowego) wypoczynku – integracja zawodników i drużyn – promocja zdrowego stylu życia poprzez sport.
Popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży w myśl maksymy ,,mały sport, wielka radość”, propagowanie idei ,,wychowania dzieci przez sport”. W turnieju wezmą udział również drużyny ze Szczecina, Dobrej, Przecławia.
Środki na organizację turniejów zostały pozyskane z projektu SPOŁECZNIK a organizatorem rozgrywek jest Uczniowski Klub Sportowy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stepnicy.

red.

powiązane – „Rybak z legendą”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Lodowiska nie będzie

Nowogard. W tym sezonie zimowym nie będzie lorowiska przy II LO.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Taką decyzje podjął dyrektor szkoły Leszek Becela – w załączeniu. Teraz przed dylematem czy otwierać w tym sezonie lodowisko na stadionie miejskim w Goleniowie stoi dyrektor OSiR Andrzej Łukasiak, który decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjął.

red.

powiązane – Jak się odwołuje „Miting Bestsellera” i „Milę”?

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie