Connect with us

Sport

Podwójny złoty mistrz z Krzywic

Sport. Jakub Wojciechowski, 16 letni mieszkaniec Krzywic, 31 października 2020 r. zdobył podwójne złoto na Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Luboniu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Osinie, obecnie uczniem Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Nowogardzie. Od 5 lat trenuje Brazylijskie Jiu-Jitsu – sport zaliczany do chwytanych sztuk walki. Swoją przygodę z tym niezwykle wymagającym i trudnym sportem rozpoczął w Nowogardzkim Klubie Sportów Walki BJJ Panther Nowogard, pod okiem trenera Dawida Kędziory. W chwili obecnej Kuba jest zawodnikiem Berserker`s Team Stargard i trenuje z trenerem Tomaszem Stasiakiem. Jakub startuje na licznych zawodach zarówno w kraju jak i za granicą. Ma na swoim koncie zwycięstwa w większych lub mniejszych regionalnych zawodach, jak również podium Mistrzostw Polski w Katowicach w roku 2019. Startował również w tegorocznych (styczeń 2020) najbardziej prestiżowych zawodach Jiu-Jitsu w Europie „European Jiu-Jitsu IBJJF Championship” w Lizbonie. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz na świecie spowodowała, iż większość tegorocznych zawodów została odwołana lub przeniesiona na inny termin, co w znacznym stopniu negatywnie wpływa na cykl przygotowania zawodników.

Brazylijskie Jiu-Jitsu jest sportem walki wyjątkowo kontaktowym, a przygotowania do zawodów wymagają od zawodników zarówno systematycznych ciężkich treningów fizycznych, kondycyjnych, siłowych oraz odpowiedniej diety oraz zachowania procesów regeneracji. Cykle treningowe opierają się o dużą systematyczność, determinację i konsekwencję w dążeniu do celu. Jakub w dniu 31 października po raz kolejny stanął na macie. Tym razem była to mata Mistrzostw Europy federacji CBJJP „VI European Championship CBJJP” w Luboniu zdobywając podwójne Mistrzostwo Europy w kimonach (GI) i bez kimon (NO GI). Startował on w dywizji junior w wadze -78 kg.

red.

powiązane – „Trzeci w Europie”

Sport

Mistrz badmintona

Sport. Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie wzięli z sukcesem udział w XV Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w badmintonie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie. Goleniowską szkołę reprezentowało 7 uczniów: Maria Czarnik, Agata Janowska, Wiktoria Mroziak, Dominik Sulikowski, Seweryn Bukowski, Michał Wasilewski i Grzegorz Żyła.

Trzech naszych zawodników wywalczyło w swoich kategoriach wiekowych następujące medale:

Seweryn Bukowski I miejsce – złoty medal,
Dominik Sulikowski II miejsce – srebrny medal,
Grzegorz Żyła III miejsce – medal brązowy.

red.

powiązane – „Jedna dyspozytornia medyczna w województwie”

Kontynuuj czytanie

Sport

Goleniów CUP 2021

Sport. Uznane zespoły siatkarek będą w nadchodzący weekend rywalizowały w hali OSiR.

Opublikowane

w dniu

Początek turnieju w piątek o godz. 16.00 – szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba”

Kontynuuj czytanie

Sport

Nocą w tenisa

Sport. XIII Nocny Turniej Tenisa Stołowego odbył się w hali widowiskowo-sportowej w nocy z piątku na sobotę.

Opublikowane

w dniu

To kolejny nocny maraton tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Jak podaje gmina, w turnieju wzięło udział 61 zawodników (35 w kategorii OPEN i 26 w kategorii +45 lat). Turniej rozgrywano systemem grupowo-pucharowym. Po siedmiu godzinach rywalizacji na wysokim poziomie, ostatni pojedynek zakończył się w sobotę 7 sierpnia o godzinie… 4:20.

Wyniki:

Kat. OPEN:

  1. Kosiński Dawid – Griffin’s spin Szczecin
  2. Gaik Krystian – Top Spin Szczecin
  3. Mazuryk Paweł – Griffin’s spin Szczecin
  4. Olejnik Mikołaj – Visonexu LUKS Top Wierzbęcin
    Kat. +45:
  5. Sawoch Artur – STS Dębno
  6. Dzida Henryk – Team Tenis 2005 Białogard
  7. Kociuba Paweł – Trzynastka Szczecin
  8. Buczek Rafał – Top Spin Szczecin.

Najstarszym uczestnikiem turnieju była Grażyna Wolny z Rudy Śląskiej (rocznik 1951) a najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką Kinga Łosińska z Top Spin Szczecin (5 miejsce). Najlepsi zawodnicy otrzymali piękne puchary i bony do sklepu z profesjonalnym sprzętem do tenisa. Organizatorem turnieju był Karol Kania.

red.

powiązane – „Nowe inwestycje w gminach powiatu goleniowskiego”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie