Connect with us

Aktualności

Podatki znów w górę

Jak co roku goleniowscy radni podnieśli w niewielkim stopniu stawki podatków od nieruchomości.

Opublikowane

w dniu

Wzrosną one nieznacznie, średnio o 0,9%, zachowany zostanie przy tym przyjęty dobrych kilka lat temu przez goleniowską Radę Miejską wskaźnik 80% maksymalnej stawki, określonej przez Ministerstwo Finansów. Co ciekawe, przyjęcie przez radnych uchwały w tej sprawie po raz pierwszy od dawna poprzedzone zostało dysuksją, w której pojawiły się głosy sprzeciwu. Radne Irena Henkelman i Dorota Chodyko zwracała uwagę, że mieszkańców gminy i tak dotknęły podwyżki wynikające z podniesienia opłat za odbiór śmieci. Uchwała tak czy wak została podjęta a jej zapisy będą obowiązywać od 1 stycznia.

Za każdy metr kwadratowy powierzchni budynku mieszkalnego zapłacić trzeba będzie 1 gr więcej niż do tej pory (60 gr), a budynku pod działalność gospodarczą – o 16 gr więcej (18,43 zł). Opłata za grunty w obu przypadkach wzrośnie o 1 gr za m2. Wpływy do gminnego budżetu wzrosną z tego tytułu o około 200 tys. zł rocznie

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie