Connect with us

Nowogard

Podatek bez zmian

Nowogard. Nie będzie zapowiadanej podwyżki podatku dla rolników z gminy Nowogard. To element długoterminowego wsparcia ze strony Rady Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, taka deklarację złożył przewodniczący rady miejskiej.

  • Jest ono potrzebne rolnikom ze względu na panującą w tym regionie suszę – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie Marcin Nieradka. – Podatek rolny, czyli podstawowa danina, którą rolnicy są obciążeni, utrzymamy w tym roku i mam nadzieję, że w kolejnych latach na stałym, dotychczasowym poziomie. Jesteśmy po waszej stronie. Rozumiemy to, ze spotykacie się w ostatnich latach z suszą i na pewno możecie liczyć na to, że nie będzie większych danin na terenie gminy Nowogard. Większych podatków w przyszłym roku na pewno nie będzie.

Problemy nowogardzkich rolników, związane z panującą w tym rejonie aurą, potwierdził radiu sołtys sołectwa Wyszomierz Andrzej Kania. Dodaje, że planowane wsparcie ze strony Rady Miejskiej jest dla nich bardzo istotne.

  • To nie jest widzimisię, ale potrzeba chwili. W tym roku, na południu, okazuje się, że rolnicy zebrali około 80-90 kwintali z hektara. U nas zebrali po niecałe 30. Powodem była susza. Aura zrobiła swoje – tłumaczy Kania.

Utrzymanie podatku rolnego na dotychczasowym poziomie przez kilka najbliższych lat deklaruje większość klubów radnych Rady Miejskiej w Nowogardzie.

red.

powiązane – „Kompromitacja prokuratury 2”

Nowogard

Choinka i wyścig

Nowogard. W niedzielę będzie rozświetlenie choinki i wyścig kolarski.

Opublikowane

w dniu

Więcej na plakatach.

red.

powiązane – „Będzie śledztwo”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Szukają pracowników

Nowogard. Zakład Karny w Nowogardzie pilnie poszukuje kandydatów do służby.

Opublikowane

w dniu

„Witam!

Bardzo proszę o bezpłatne umieszczenie na Państwa portalu ogłoszenia dot. naboru do służby w SW. Od dłuższego czasu borykamy się z brakiem kandydatów. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc!

Uwaga!
Rozpoczęcie procedury kwalifikacyjnej NR XIX/2021 dla kandydatów do służby w Służbie Więziennej na terenie podległym Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Szczecinie.

W Zakładzie Karnym w Nowogardzie pilnie potrzebni są kandydaci na stanowiska: strażnik więzienny, młodszy referent/młodszy instruktor działu kwatermistrzowskiego lub oddziału zewnętrznego w Płotach, młodszy referent/młodszy instruktor-szef kuchni działu kwatermistrzowskiego lub oddziału zewnętrznego w Płotach oraz młodsza pielęgniarka/ młodszy pielęgniarz/ ratownik medyczny

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą zatrudnienia!

Z poważaniem,

kpt. Przemysław Sońtka
Rzecznik Prasowy Dyrektora
Zakładu Karnego w Nowogardzie”

red.

powiązane – „Będzie śledztwo”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Będzie śledztwo

Nowogard. Prokuratura zajmie się sprzedażą działki skarbnikowi gminy.

Opublikowane

w dniu

Postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Goleniowie z dn. 9.11.2021 r, zostało w tej sprawie wszczęte śledztwo.

Jak informowaliśmy już, skarbnik gminy Nowogard Marcin Marchewka – wraz ze wspólnikiem – kupili od gminy w przetargu w 2010 roku działkę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Kościuszki w Nowogardzie za 10% wartości, czyli za nieco ponad 100 tysięcy złotych. Nieruchomość była przeznaczona na cele rekreacyjno-sportowe. Kupcy na jej zagospodarowanie mieli 5 lat, ale do dziś to się nie stało. A zgodnie z przetargiem za niedotrzymanie wskazanych terminów na zagospodarowanie działki, gmina powinna otrzymać ponad 100 tysięcy złotych kary. Czy gmina upomniała się o pieniądze i kara została zapłacona? To ustali śledztwo.

red.

powiązane – „Kara zapłacona?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie