Connect with us

Nowogard

Podatek bez zmian

Nowogard. Nie będzie zapowiadanej podwyżki podatku dla rolników z gminy Nowogard. To element długoterminowego wsparcia ze strony Rady Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, taka deklarację złożył przewodniczący rady miejskiej.

  • Jest ono potrzebne rolnikom ze względu na panującą w tym regionie suszę – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie Marcin Nieradka. – Podatek rolny, czyli podstawowa danina, którą rolnicy są obciążeni, utrzymamy w tym roku i mam nadzieję, że w kolejnych latach na stałym, dotychczasowym poziomie. Jesteśmy po waszej stronie. Rozumiemy to, ze spotykacie się w ostatnich latach z suszą i na pewno możecie liczyć na to, że nie będzie większych danin na terenie gminy Nowogard. Większych podatków w przyszłym roku na pewno nie będzie.

Problemy nowogardzkich rolników, związane z panującą w tym rejonie aurą, potwierdził radiu sołtys sołectwa Wyszomierz Andrzej Kania. Dodaje, że planowane wsparcie ze strony Rady Miejskiej jest dla nich bardzo istotne.

  • To nie jest widzimisię, ale potrzeba chwili. W tym roku, na południu, okazuje się, że rolnicy zebrali około 80-90 kwintali z hektara. U nas zebrali po niecałe 30. Powodem była susza. Aura zrobiła swoje – tłumaczy Kania.

Utrzymanie podatku rolnego na dotychczasowym poziomie przez kilka najbliższych lat deklaruje większość klubów radnych Rady Miejskiej w Nowogardzie.

red.

powiązane – „Kompromitacja prokuratury 2”

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Większa stawka dla strażaków OSP

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej została podjęta decyzja o podwyżce wynagrodzeń dla strażaków OSP na terenie gminy Nowogard. 

Opublikowane

w dniu

Za godzinę udziału w akcji ratowniczo-gaśniczej każdy strażak otrzyma 26 zł., a nie jak dotychczas 18 zł. 
Jak podaje przewodniczący rady, jest to najwyższa stawka wynagradzania strażaków ochotników w województwie zachodniopomorskim. Inicjatywę zwiększenia wynagrodzeń podjęło lokalne Prawo i Sprawiedliwość. 

red.

powiązane – „Zatruwana Sapólna”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie