Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Pod wspólnym niebem

Ponad 130 niepełnosprawnych wykonawców (dzieci, młodzież i dorośli) wystąpiło w poniedziałkowe przedpołudnie na scenie Goleniowskiego Domu Kultury. Oklaskiwało ich blisko 100 widzów.

Opublikowane

w dniu

W koncercie zatytułowanym „Pod wspólnym niebem” z krótkimi prezentacjami (piosenki, scenki, taniec, pantomima) wystąpili podopieczni Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych w Goleniowie, Przybiernowie i Ostromicach oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Goleniowie, a także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie oraz Szkoły Podstawowej w Racimierzu. Były i dobra zabawa, i zaduma, i chwile wzruszenia, a dla wszystkich drobne upominki. Blisko dwugodzinny koncert zakończyło wspólne wykonanie piosenki „Jeden świat”.

Organizacji XV Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych podjęło się goleniowskie Stowarzyszenie na rzecz rodziny „Światło”. Zadanie współfinansowane było ze środków PFRON przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego oraz przez Gminę Goleniów.

Więcej w papierowym wydaniu GG.

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie