Connect with us

Aktualności

Po wiadukcie ani śladu

Stary wiadukt na przedłużeniu ul. Wolińskiej został już całkowicie rozebrany. Budimex, który buduje odcinek S6 między Goleniowem a Nowogardem wkrótce przystąpi do budowy dwóch nowych wiaduktów. Mają być gotowe pod koniec roku.

Opublikowane

w dniu

 Wiadukty będą dwa, jeden za drugim. Będą szersze od nieudanego poprzednika i nie powinno być już problemu z mijaniem się dwóch dużych samochodów i bezpieczeństwem rowerzystów. Pierwszy  wiadukt będzie w miejscu niedawno rozebranego, drugi bliżej Goleniowa. Dwa – bo węzeł drogowy Goleniów-Północ zostanie znacznie rozbudowany, a pod wiaduktem znajdującym się bliżej miasta będzie biegła nitka dla samochodów zjeżdżających z S3 i jadących w kierunku Nowogardu. Węzeł drogowy w nowej wersji będzie gotowy do kolejnej rozbudowy i dołączenia do niego na razie tylko planowanej tzw. zachodniej obwodnicy Szczecina. Póki co powstaną jednak tylko te jezdnie, które potrzebne są do komunikacji w kierunkach Kliniska, Świnoujście i Nowogard.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie