Connect with us

Goleniów

Po świętach rusza drugi etap przebudowy

Goleniów. Kolejny etap długo oczekiwanej powiatowej inwestycji drogowej w Czarnej Łące ruszy po świętach.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, wczoraj członek zarządu powiatu spotkał się z przedstawicielami mieszkańców miejscowości Czarna Łąka w celu omówienia szczegółów i harmonogramu realizacji zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4101Z na odcinku Pucice – Czarna Łąka II ETAP”.

Zgodnie z deklaracją Wykonawcy robót – prace rozpoczną się już po świętach wielkanocnych. Pomimo utrudnień przez miejscowość będzie prowadzony ruch samochodowy, a jedynie chwilowo wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszej kolejności realizowane będą prace w centralnej części miejscowości. Do wakacji Wykonawca przewiduje prowadzenie robót pod ruchem bez konieczności długotrwałego zamykania drogi.
Długość odcinka drogi w ramach tej przebudowy wyniesie dokładnie 1.512 m. Wykonawcą jest firma PRD Nowogard SA. Koszt inwestycji to 7 694 841,02 zł z dofinansowaniem w wysokości 50% ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w Województwie Zachodniopomorskim.
Termin zakończenia inwestycji to listopad 2024 r.

red.

powiązane – „20 kandydatów na burmistrza/wójta w gminach naszego powiatu”

Goleniów

100 lat!

Goleniów. Dzisiaj burmistrz Krzysztof Sypień wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Goleniowie Jadwigą Kozicką odwiedzili panią Edwardę Wasiluk, która w maju tego roku obchodziła 100 rocznicę urodzin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dostojna Jubilatka urodziła się 3 maja 1924 roku w Złotowie. W czasie II Wojny Światowej los nie szczędził Jej dramatycznych przeżyć, wynikających z prześladowań związanych z deportacją na Syberię. Tam od 1940 do 1946 roku Pani Edwarda w bardzo w ciężkich warunkach przeżyła swoje młodzieńcze lata. Po powrocie do kraju wraz z matką i siostrami zamieszkała w Nowogardzie, gdzie uczyła się i pracowała. W 1958 roku zamieszkała wraz z mężem i synami w Kliniskach Wielkich. Tam do emerytury pełniła obowiązki Naczelnika poczty. Pani Edwarda pełniła również wiele innych funkcji. Była ławnikiem oraz radną w gminie Lubczyna. Założyła także w Kliniskach Wielkich Koło Gospodyń Wiejskich. Doczekała się 2 wnuków i 2 prawnuczek.

red.

powiązane – „Diakon z Goleniowa”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

„Barnim” poprawiony

Goleniów. Od kilku dni „Centrum Handlowo-Usługowe Barnim” przestało straszyć odpadającymi i brakującymi literami w nazwie.

Opublikowane

w dniu

Jeszcze niedawno to było „„Barni.n .entrum ..ndlowo-usługowe” i przez lata nikt ze wspołwłaścicieli (w tym mniejszościowe udziału gminy) wspólnoty zarządzającej tą nieruchomością w samym cetrum miasta nie chciał tego stanu zmienić – czyli współuczestniczyć w kosztach naprawy bądź zmiany tego stanu. Teraz coś się zmieniło. Usunięto wybrakowany napis „Barni.n .entrum ..ndlowo-usługowe”, a po bokach pozostawiono uzupełniną nazwę „Barnim”. I wystarczy, jest przyzwoicie.

W materiale poniżej można zobaczyć jak było…

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Diakon z Goleniowa

Goleniów. Dzisiaj w Poznaniu święcenia diakonatu przyjął pochodzący z Goleniowa – kl. Piotr Gutsche.

Opublikowane

w dniu

Jest członkiem wspólnoty Towarzystawa Chrystusowego. To nie jedyny kandydat na kapłana z Goleniowa – dwóch innych z parafii pw. Św. Jerzego studiuje w szczecińskim seminarium archdiecezjalnym.

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie