Connect with us

Sport

Po regatach

Stepnica. W ostatnia sobotę odbyły się IX Regaty Stepnica.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Do regat zgłosiło się 31 jachtów, ale z różnych przyczyn wystartowało 28 jednostek. Oczywiście z racji panującego zagrożenia epidemicznego zachowywano wszelkie środki ostrożności, były więc maseczki, odkażanie rąk itd.
Rozpoczęcie IX Regat tradycyjnie ogłosił gong dzwonu im. kpt Roberta Hilgendorfa, a uczestników przywitała Mariola Kwiryng Sekretarz Gminy, w towarzystwie Sławka Turniaka współorganizatora i przedstawiciela Klubu Żeglarzy Samotników oraz równocześnie uczestnika regat. Techniczne kwestie rozegrania regat przekazał uczestnikom Sędzia Główny Regat – Jerzy Kaczor.
O bezpieczeństwo uczestników zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy, którzy rozstawili bojki i asekurowali uczestnikom przez całe regaty na jednostce ‘Ochotnik’.

Zakończenie Regat odbyło się o godzinę szybciej z powodu pogody, na przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa. Statuetki w pięciu klasach wręczył burmistrz Andrzej Wyganowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyniki:

W grupie KWR I zwycięzcą została załoga jachtu LISICA, II miejsce SEA DOG, III miejsce – s/y MESCALERO.

W grupie KWR II zwyciężyła załoga s/y RES NAVALIS , a na II miejscu ACCU.

W grupie OPEN I , pierwszy na mecie był s/y BIG MAGIA, następna DALLIA a na trzecim przywiało załogę s/y HALNY II.

W grupie OPEN II na pierwszym miejscu przypłynął Tomasz Odzioba na jachcie Black Caravela, na drugim VENANDI, na trzecim jacht BRYZA 33.

W grupie samotników najlepiej popłynął Henryk Kałuża na HARRYM I, drugie miejsce zajął Jerzy Pitucha na OBCYM II , a trzeci był Krzysztof Nowak na EXORAVI.

Puchar Przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendorfa, zgodnie z regulaminem w tym roku był do zdobycia w grupie samotników, dlatego przypadł również Kapitanowi Henrykowi Kałuży. W ramach propagowania bezpieczeństwa żeglugi i promocji grupy samotników HARRY otrzymał też dodatkową nagrodę ufundowaną przez Komandora Klubu Żeglarzy Samotników radio VHF z funkcją DSC i GPS (ICOM M93D).

foto – portal gminy Stepnica

red.

powiązane – „Regaty”

Sport

Zalewski 34, ale z rekordem

Sport. Rozegrane w sobotę Gdyni mistrzostwa świata w półmaratonie były najlepszymi w 28-letniej historii tych zawodów. Pobito rekord globu, poprawiono 4 rekordy mistrzostw świata oraz 22 rekordy krajowe – w tym przez Krystiana Zalewskiego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Poprawił on stary rekord o… 3 sekundy, uzyskując wynik 1:01.32. Wystarczyło to do zajęcia 34. miejsca, ale poziom tych zawodów był . wysoki – drugi raz w historii aż 10 biegaczy na tych samych zawodach uzyskało rezultaty poniżej 1 godziny.

red.

powiązane – „Mistrz Zalewski”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pazdan z medalem dla „Taursa”

Goleniów. Do półfinału bokserskich XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Grudziądzu doszedł zawodnik goleniowskiego klubu „Taurus”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Osiągnięcie Jacka Pazdana to pierwszy w historii klubu medal na imprezie tej rangi.

red.

powiązane – „„Taurus” po „Bramie””

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Regaty w Nowogardzie

Nowogard. 3 października 2020 r. na Jeziorze Nowogardzkim odbyły się IV Regaty o Puchar Starosty Goleniowskiego w klasie Optimist.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Regaty były współorganizowane wspólnie z Klubem Żeglarskim „KNAGA”. Jak podaje powiat, rozegrano w sumie 4 biegi przy świetnych warunkach pogodowych do żeglowania. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli regaty wykazali się dużą odwagą, ambicją oraz wolą walki i otrzymali z rąk Wicestarosty Goleniowskiego Tomasza Kulinicza dyplomy. Dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca w regatach otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Resztę niedzielnego popołudnia dzieci spędziły przy wspólnym grillowaniu wraz z rodzicami i opiekunami.

red.

powiązane – „II LO ma bieżnię”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie