Connect with us

Aktualności

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek…

… jutro wakacje, lekcje skończone. A teraz wszystkich czeka nagroda: wakacje, słońce, piękna pogoda – mówią słowa popularnej niegdyś piosenki, często i dzisiaj wykonywanej podczas szkolnych uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Opublikowane

w dniu

Dla kilkunastu tysięcy uczniów wszystkich typów szkół w naszym powiecie piątek (26 czerwca) był ostatnim dniem pobytu w szkole. Dla części z nich ze względów organizacyjnych uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015 zorganizowane zostały już w czwartek; tak było np. w Szkole Podstawowej nr 4 (klasy I – III) oraz w Gimnazjum nr 1 (klasy III). We wszystkich, zarówno w czwartek jak i w piątek, udział wzięli przedstawiciele władz gminnych (w szkołach prowadzonych przez gminy) i powiatowych (w szkołach prowadzonych przez powiat). Wszędzie nagrodzono wyróżniających się uczniów, tak w nauce jak i w innych dziedzinach życia szkolnego; dla najlepszych były stypendia. 

Szczególny przebieg miało zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych. Jak informowaliśmy wcześniej, rezygnację z funkcji dyrektora tej placówki złożyła p. Marzanna Gąsior i  podsumowanie rocznej pracy szkoły, było okazją do podziękowań pani dyrektor za wieloletnie kierowanie tą specyficzną placówką. Zrobili to i uczniowie, i pracownicy szkoły i rodzice. Było mnóstwo kwiatów, piękne słowa i nieskrywane łzy. Pani Marzanna funkcję dyrektora pełnić będzie do końca lipca, ale w szkole zostaje.

Świadectwa rozdane, kwiaty nauczycielom w podziękowaniu za całoroczną pracę wręczone. Zaczęły się wakacje… Nowy rok szkolny rozpocznie się we wtorek 1 września.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie