Connect with us

Aktualności

Po przeprowadzce

MASZEWO. Przeprowadzka i rozdzielenie Urzędu Miejskiego nie skomplikowało zanadto życia jego klientom. Wszystko działa sprawnie.

Opublikowane

w dniu

Podstawowa część urzędu została przeniesiona do dawnej elektrowni na ul. Leśnej. Znalazły się tu referaty, w których mieszkańcy gminy mają najwięcej spraw do załatwienia, tu też ma swój gabinet pani burmistrz. Warunki wcale nie są gorsze od tych, jakie urzędnicy i petenci mają w biurowcu na Placu Wolności.
Ośrodek pomocy społecznej, biuro Rady Miejskiej oraz posterunek policji przekwaterowano na ul. Szkolną, a więc nadal są w centrum miasta. Urzędnicy zajmujący się edukacją mają swoje biuro w Gimnazjum przy ul. Szkolnej 14, jedynie ich przełożona ma pokój na ul. Leśnej.
"-Zdaję sobie sprawę, że remont biurowca komplikuje życie nam wszystkim, ale nie było innego wyjścia – mówi pani burmistrz. -Dość nagle otrzymaliśmy od marszałka województwa ponad 2 miliony złotych dofinansowania do remontu, trzeba go było rozpocząć praktycznie natychmiast. Dofinansowanie pokryje nam 3/4 kosztów remontu, grzechem by było nie wykorzystać takiej okazji. Przepraszam więc bardzo za utrudnienia, ale z dwóch milionów złotych nie mogliśmy zrezygnować".

Remont jest zaplanowany na dziewięć miesięcy, zakończy się w czerwcu 2015.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie