Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Po kasę na rewitalizację

O około 6,6 mln zł dotacji na rewitalizację zdegradowanych obiektów i terenów ubiega się gmina Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Wniosek o dofinansowanie zaplanowanych inwestycji, oparty o przygotowany wcześniej Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Goleniów, został już skierowany do Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa. Wskazane są w nim trzy duże zadania: generalny remont znajdującego się obecnie w opłakanym stanie budynku po klubie muzycznym „Rampa” (w tym przypadku gmina występuje o dotację w wysokości 4 mln zł), odrestaurowanie stojącej obok pokolejowej wieży ciśnień, w której miałyby zostać urządzone pomieszczenia m.in. dla lokalnych start-upów (1,3 mln zł) oraz budowa bazy kajakowej na stawie za biblioteką miejską (1,3 mln zł).

Jak się dowiedzieliśmy, podobne wnioski złożyło około sto zachodniopomorskich samorządów, pieniędzy dla wszystkich najpewniej nie wystarczy. Kluczowe decyzje zapadną najprawdopodobniej pod koniec wiosny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie